Nové tipy pro zimu na Šumavě

Do šumavských hor se v zimě vydejte za zimními sporty, včetně skialpinismu, za pohodou a relaxací a do lázní, ale také za zvířaty.

Jediné lázně v České republice, které nabízejí unikátní skloubení lázeňství s přírodou, duchem místa a historií, jsou Šumavské lázně v Kašperských Horách. První sezonu zahájily před dvěma lety. Po aktivně stráveném dni, plni zážitků a nezapomenutelných dojmů si v Šumavských lázních dopřejte uvolnění a pohodu pro tělo i mysl. Pobyt v horách zde získá další rozměr. Lázně nabízejí speleoterapii a relaxaci v přírodní hotelové jeskyni. Pobyt v ní přispěje k odbourání stresu a obnovení harmonie organismu. Při návštěvě jeskyně se vám ihned vybaví období panování krále a císaře Karla IV., okolní hluboké šumavské lesy, čistá pramenitá voda, horský vzduch a léčivé šumavské byliny. Vyvěrající pramen sv. Barbory je součástí vodoléčby a využívá se pro Kneippovu lázeň a Priessnitzův chodník. Hydroterapie je v kombinaci s bylinnou terapií základem klasického léčení. Technologicky moderní balneo provoz je výrazně orientován na bylinné procedury, mezi něž patří koupele, bylinné páry, sauny a zábaly. Vzhledem k nadmořské výšce a těsnému sousedství Kašperských Hor a Národního parku Šumava se klimatoterapie v této oblasti nabízí zcela přirozeně. Na dýchací ústrojí kromě čistého vzduchu velmi příznivě působí i silice jehličnatých stromů.

Nechcete-li zrovna relaxovat či sportovat, navštivte s dětmi unikátní návštěvnická centra Národního parku Šumava, kde můžete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Centrum u Srní je zaměřené na šelmy, nedaleko Kvildy můžete sledovat v šumavské přírodě jelení zvěř nebo vzácné sovy ve voliérách. V zimě se jezdí na hory hlavně lyžovat, ale tuto aktivitu můžete pojmout jinak než obvykle.

V okolí Železné Rudy, významného horského rekreačního střediska, vzniklo sedm skialpinistických tras. Návštěvníci si je mohou projet i s průvodcem. Skialpinismus je čím dál tím oblíbenější způsob lyžování ve volném terénu. Aerobní výkon a dobrý pocit z vynaložené námahy se při něm spojuje s požitkem ze skluzu a rychlosti ve volném terénu. Nebo raději běžky? Šumava je protkána běžeckými trasami pro všechny, kdo milují pocit skluzu nádhernou krajinou. Můžete si vyběhnout na hodinu, na den, nebo naplánovat několikadenní přechod. Další informace najdete na www.turisturaj.cz.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..