Národní park Mavrovo v Makedonii vás přenese do pohádky

Naší další zastávkou v Makedonii je národní park Mavrovo. S rozlohou 73 088 hektarů je bohatý na endemické druhy rostlin, z nichž 82 druhů je chráněných. Nejlépe park prozkoumáte z koňského hřbetu nebo cyklistického sedla či na turistických trasách. Na své si přijdou i milovníci kempování a dlouhých procházek.

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Vzácná příroda obohacuje národní park, na jehož území se nachází 30 malebných jeskyní, včetně jeskyně Šarkova dupka (Šarkova díra) v blízkosti Rostuše. V parku se nachází i Lokuv, nejnižší ledovcové jezero v Makedonii, ale i malebný kaňon řeky Radika. Mnoho soutěsek, strmých úseků, skal rozličných tvarů a vodopády tvoří rozmanitý a členitý reliéf národního parku Mavrovo.

Zajímavostí regionu je potopený kostel „Sv. Nikola“, který je až po střechu pod vodou umělého Mavrovského jezera. Jezero můžete navštívit kdykoliv v průběhu celého roku – v létě složí jako koupaliště a v zimě, když mrzne, se na něm bruslí.

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Zima v parku Mavrovo je podmanivá, v tomto období můžete navštívit lyžařské středisko Bune a zamířit na sjezdovky. Zasněžené horské stezky hory Bistra, které nabízí také noční lyžování, ve vás probudí sportovního ducha.

Pohoří Korab podle mnohých představuje nekrásnější reliéf v Makedonii díky své unikátní a bohaté přírodě spadá rovněž do Národního parku Mavrovo. Na pohoří se vyvyšuje dokonce 52 vrcholů vyšších než 2000 metrů. Na Korabu se nachází nejvyšší bod v Makedonii – vrchol Golem Korab (2764 m). Překonávání vrcholů představuje jedinečné dobrodružství, při kterém má člověk pocit, že se může dotknout nebe.

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Mavrovo Zdroj: Macedonia Timeless

Korab má mnoho potoků a divokých řek, které protékají kaňony a údolími. Nejvyšše položené prameny a nejatraktivnější tok dokonce s třemi kaňony má Dlaboka řeka (Hluboká řeka). Vodopád na této řece, ve výšce 130 m, je nejvyšším na Balkáně. Charakteristické pro něj je, že je jasně vidět z dálky pouze v jarních měsících a na začátku léta, v zimě je zamrzlý. Pohoří zkrášlují také ledovcová jezera. Korab zdobí osm stálých jezer, z nichž největší je Korabské jezero, v nadmořské výšce 2470 m, které představuje nejvyšší vodní plochu v Makedonii – skutečná horská perla.

Destinací měsíce je Makedonie.

Více informací o Makedonii najdete na: www.macedonia-timeless.com.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.