Na Moravě bude vyznačeno 300 km Cyrilometodějské stezky

Prvních 300 kilometrů poutních tras Cyrilometodějské stezky bude letos vyznačeno ve Zlínském a Jihomoravském kraji, dalších 20 kilometrů by mělo být vyznačeno na Slovensku.

Foto: CCRJM

„V letošním roce bude vyznačeno celkem 300 km poutních tras Cyrilometodějské stezky na Moravě na základě uzavřené dohody o spolupráci s Klubem českých turistů. Plánujeme také vyznačit prvních dvacet kilometrů na Slovensku,“ uvedl Jan Pijáček, radní Zlínského kraje pro řízení dotačních programů, rozvoj venkova a cestovní ruch.

Značená trasa povede z Pusteven v Beskydech na Svatý Hostýn na Kroměřížsku a do Velehradu na Uherskohradišťsku, další bude směřovat z Vranova u Brna přes Křtiny na Blanensku a hradisko svatého Klimenta na Uherskohradišťsku do Velehradu. Značená trasa povede i mezi Žítkovou na Uherskohradišťsku, Luhačovicemi na Zlínsku a Velehradem. V jednání je prodloužení na Slovensko, a to ze Skalky nad Váhom přes Trenčín do Žítkové.

Mezinárodní projekt Evropské kulturní stezky svatého Cyrila a Metoděje vznikl před pěti lety, kdy se připomínalo 1150. výročí jejich příchodu na Moravu. Zapojují se do něj státy, kraje a obce, které jsou nějakým způsobem spojeny s odkazem soluňských bratrů.

Naďa Rybárová

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.