Monika Hilm: Nejdůležitější je spokojenost zaměstnanců, to ostatní přijde samo

Říká Monika Hilm, nová regionální ředitelka Vienna House pro Českou republiku.

Foto: archiv M. Hilm

Naposledy jsme spolu hovořily, ještě když jste byla ředitelkou Parkhotelu Praha, pak jste na chvíli zmizela ze scény. Co s vámi bylo?

Dala jsem si rok pauzu a psala jsem knihu o tom, jak je důležité, když jsou zaměstnanci v práci šťastní, to ostatní, včetně spokojenosti hostů, přijde samo. Pro tuto knihu jsem dělala rozhovor s panem Rupertem Simonerem, ředitelem Vienna House, a ten mi nabídl místo regionální ředitelky v České republice. Já to přijala a jsem moc ráda, že jsem to udělala. Vienna House je totiž velmi inovativní hotelová síť, která nemá přísná pravidla, jen taková volnější vodítka, a zaměstnanci jsou pro ni opravdu na prvním místě. Právě proto jsem zkušenosti Ruperta Simonera zařadila do své knihy. Vienna House je dnes naprosto jiná skupina než Vienna International. (Tak se skupina jmenovala dříve, poznámka redakce). Jak už současný název říká, chceme, aby se u nás hosté cítili jako ve svém domě. Chceme být zkrátka dobrými hostiteli, a to bez spokojených zaměstnanců nejde.

Kolik hotelů máte na starosti a jaké s nimi máte plány?

Jsem zodpovědná za pět hotelů, v Praze jsou to Vienna House Andel‘s, angelo by Vienna House a Vienna House Diplomat, v Karlových Varech Vienna House Dvořák a v Plzni Vienna House Easy. Všechny hotely jsou ve výborném stavu. Vienna House Andel‘s dostal nové pokoje ještě před mým příchodem, angelo by Vienna House je v pořádku a do Vienna House Diplomatu teď společnost investuje významné peníze. Rekonstrukce bude probíhat za plného provozu, jsem přesvědčená, že se dá každá renovace zvládnout tak, aby hosty nikterak neomezovala, že si jí vlastně nemusejí ani všimnout. Plánujeme z Vienna House Diplomat udělat významného hráče na trhu MICE nejen v České republice, ale v celé střední Evropě.

Společnost všechny hotely vlastní, nebo jen spravuje?

Skupina některé hotely vlastní, některé spravuje. V České republice vlastníme dva hotely, Vienna House Diplomat Prague a Vienna House Easy Pilsen, ostatní spravujeme. Na začátku března nám v rámci vlastnictví přibyl ještě hotel v Bratislavě, Vienna House Easy Bratislava, který skupina doposud spravovala. Mám výhodu, že jsem během své kariéry pracovala v obou typech hotelů, dnes se mi mé zkušenosti hodí.

Děkuji za rozhovor.

Naďa Rybárová

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.