Marcela Bělovská: MeetingPackage.com šetří čas i peníze

Říká Marcela Bělovská z cestovní kanceláře OK-TOURS, která od října zastupuje českou sekci tohoto revolučního globálního systému pro rezervace meetingových prostor a meeting balíčků.

Foto: Naďa Rybárová

Co je MeetingPackage.com a čím je tak výjimečný?

Je to největší globální online webová služba pro rezervaci meetingových prostor. Dnes sice existují různé systémy pro rezervaci takových prostor, ale bookovat si prostory jejich prostřednictvím je na dlouhé lokte. Systém vám sice po zadání vašich kritérií pošle nabídku, ale pasivní, takže vlastně ani nevíte, jestli je daný prostor v době, kdy ho potřebujete, k dispozici, kolik vás to bude stát apod. Takže si pak musíte s vybraným hotelem vyměnit spoustu e-mailů a telefonátů, než si prostor vůbec budete moci zamluvit. S naším systémem je to výrazně jednodušší. Zadáte destinaci, datum a počet účastníků a dostanete nabídku prostor včetně cen a mapky, abyste věděli, kde přesně se nacházejí. Pomocí pár kliků máte hotovo.

Mee­tingPackage.com totiž nabízí přímou integraci do systému Oracle Opera Sales & Catering, který využívá naprostá většina hotelů po celém světě. Nicméně i pro poskytovatele jednacích místností, kteří nevyužívají tento S&C systém, nabízí MeetingPackage.com přímý online booking meetingových prostor s transparentními cenami a dostupností bez časového omezení. Rezervovat prostřednictvím našeho systému znamená 90% časovou úsporu. Velkou výhodou je i to, že je to systém globální, úspěšně naplňuje poptávky klientů již ve více než 120 zemích.

 

To je jasná výhoda pro zákazníky, jakou výhodu nabízí systém pro hotely?

Hotely jsou dnes sice hodně vytížené, pokud jde o ubytování, ale už léta mají problémy s obsazeností svých meetingových prostor a konferenčních sálů. Jedním z hlavních důvodů je právě pomalý a složitý proces rezervace, který mnohé potenciální zákazníky odradí. Jen 20 % poptávek se nakonec uskuteční. MeetingPackage. com je tohoto úskalí zbaví. Přes tuto platformu je totiž konverze poptávek do realizace více než 80%. Navíc přinese hotelům a dalším zprostředkovatelům meetingových prostor výhodu v přítomnosti v globální databázi.

 

Prostřednictvím systému se dají rezervovat i meeting balíčky, jak to vypadá?

Systém nabízí rezervaci čtyř standardních balíčků: půldenní, jednodenní, jednodenní s noclehem a dvoudenní, ten je samozřejmě rovněž s noclehem. Pokud má ale klient nějaké zvláštní požadavky, i ty si může prostřednictvím Mee­tingPackage.com zařídit. Systém je vhodný vlastně pro jakoukoliv klientelu, pro firmy na jednání nebo pro rezervování prostor pro konference, semináře nebo workshopy. Je ale vhodný i pro individuální klienty. Třeba skupina turistů, kteří si chtějí na pár hodin udělat zázemí na komorní oslavu, si může rezervovat konferenční místnost např. na soukromou snídani.

 

Kde společnost sídlí a kde všude má zastoupení?

MeetingPackage.com je finský startup se sídlem v Helsinkách. Je to mimochodem společnost poměrně mladá, založena byla v roce 2014. Dva roky se pomocí dynamického týmu programátorů vyvíjela platforma, na které nyní MeetingPackage.com běží. Veřejně představena na trhu a s nabídkou byla společnost loni, v roce 2016. Neuvěřitelně rychle ale roste, dnes má kanceláře kromě Helsinek také v Londýně, v italské Monze, v Madridu, v Berlíně a nyní od říj na v Praze, kde MeetingPackage.com zastupuje společnost OK-TOURS. Začínali v pěti lidech, teď už jich má MeetingPackage.com téměř osmdesát a nikterak se netají svým cílem stát se do roku 2020 nejpoužívanější online rezervační stránkou na zajišťování meetingových prostor po celém světě.

 

V jakém jazyce webová stránka funguje a kolik meetingových prostor v současnosti nabízí?

Stránka zatím funguje v deseti jazycích včetně angličtiny, němčiny, francouzštiny a samozřejmě finštiny, jejich počet se ale bude rozšiřovat a během tohoto měsíce přibude i čeština. Pokud jde o počet nabízených prostor, v současné době je jich přes 250 tisíc po celém světě. Věřím, že i s naším přispěním zde v Praze se množství nabízených prostor bude dále výrazně zvyšovat.

Tak přeji hodně úspěchů a děkuji za rozhovor.

Naďa Rybárová

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.