Maďarský pas nyní patří k nejsilnějším v Evropě

Maďarský pas se připojuje k seznamu nejsilnějších evropských cestovních pasů: umožňuje totiž bezvízovou cestu do 163 států světa. Je to víc, než dovoluje například pas České republiky, Malty, Malajsie, Austrálie (všechny po 162 státech) nebo Slovenska (161 států).

Foto: fungarian.hu

Od ledna 2018 se situace maďarského pasu pozoruhodně zlepšila, neboť nyní zajišťuje bezvízový i s Angolou, Austrálií, Ázerbájdžánem, Beninem, Etiopií, Lesothským královstvím, Myanmarem, Rwandou, Uzbekistánem a Vietnamem. Podle stránky The Passport Index se Maďarsko díky bezvízovému vstupu do 163 zemí zařadilo do skupiny států na čtvrté příčce žebříčku. Stejný počet bezvízových zemí má dále Švýcarsko, Spojené království, Belgie a Rakousko. Pokud jde o možnosti bezvízového styku, absolutně nejlepší je pas Singapuru, umožňující vycestovat bez víza do 165 států světa.

The Passport Index je projekt kanadské finanční a konzultační společnosti Arton Capital, který průběžně sleduje možnosti bezvízového cestování s pasy jednotlivých zemí, sestavuje jejich žebříček a umožňuje srovnávání.

Petr Bílek

Autor Petr Bílek (Články)


Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.