„Liščí bouda“ na Kristiánově v Jizerkách otvírá po rekonstrukci

„Liščí bouda“ na Kristiánově v Jizerských horách otvírá v sobotu 19. května svou druhou sezónu po rekonstrukci. Na zájemce čeká řada novinek, včetně atraktivní soutěže o nocleh na Kristiánově.

Foto: Martin Koubek

Zatím bude objekt nadále zpřístupněn jen víkendově od 10 do 17 hodin nebo pro předem ohlášené skupiny. Od 16. června až do 9. září pak denně. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou svěřilo jeho provoz osvědčenému a návštěvníky oblíbenému Liboru Čechovi, který už se nemůže dočkat prvních letošních hostů: „Jen co slezl z přístupové cesty poslední sníh, což bylo, jak je tady na horách zvykem, až v polovině dubna, pustili jsme se s mými přáteli do úprav venkovního areálu,“ uvedl. Následovala příprava „zazimovaného“ technického vybavení, expozice k historii osady i občerstvení, to už za plné spolupráce lidí z jabloneckého muzea.

Foto: Martin Koubek

Zábavný program připraven
Muzeum připravilo pro letošní sezónu nový zábavný program pro rodiny a dětské skupiny. „Prostřednictvím pracovního sešitu, výtvarně zpracovaného kreslířem a fanouškem Kristiánova Petrem Urbanem, se seznámí s příběhem lišáka, který toužil stát se sklářem,“ přibližuje hru muzejní pedagožka Andrea Kunová. Na program navazuje i sada nových originálních suvenýrů.

Naučná stezka a soutěž
Pokud na cestě mezi Kristiánovem a jabloneckým muzeem navštívíte všech 11 zastavení naučné stezky Cestou jizerskohorských sklářů, máte možnost soutěžit o originální výhru – tajuplnou noc v „liščí boudě“! Podmínky soutěže najdete na webu muzea a ve vybraných informačních centrech, losování proběhne v rámci Sklářské slavnosti na Kristiánově v sobotu 1. září.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.