Letuška.cz: Češi mají letos na Vánoce v hledáčku nejčastěji Amsterdam

Partnerský článek

Nejčastěji vyhledávanou vánoční destinací je letos u Čechů Amsterdam. Na období mezi 20. prosincem 2017 a 2. lednem 2018 si letos v celosvětovém rezervačním systému Amadeus zjišťovalo informace o letenkách do holandské metropole už přes sto tisíc Čechů. Láká je ale také Španělsko. Letenky do Madridu si zatím vyhledalo druhé největší množství cestovatelů z Čech. Řada z nich však plánuje strávit i letos Vánoce v exotičtějších destinacích jako Dubaj, Bangkok nebo Istanbul.

Foto: Letuska.cz

Češi letos nejčastěji uvažují o tom, že poletí na Vánoce do Holandska a také do Španělska. Už tradičně ale těmto evropským zemím šlape na paty exotika v čele s Dubají ve Spojených arabských emirátech a thajským Bangkokem. „Cestování se daří a stále více Čechů tráví vánoční svátky v teple. Dubaj i Bangkok patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější cíle, letošní zájem jen potvrzuje prodejní trend v posledních letech,“ řekl Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

[box]

Destinace Počet vyhledání
1. Amsterdam 109 335
2. Madrid 99 272
3. Dubaj 75 930
4. Bangkok 72 272
5. Frankfurt 69 415
6. Istanbul 65 116
7. Mnichov 64 221
8. Barcelona 63 819
9. Los Angeles 62 844
10. Miami 59 455

Tabulka zobrazuje prvních deset destinací, které Češi pro období od 20. prosince 2017 s návratem do 2. ledna 2018 nejčastěji vyhledávali v celosvětovém rezervačním systému Amadeus.

[/box]

Na své vánoční popularitě neztrácí ani německý Frankfurt nad Mohanem, který se ve statistice vyhledávání umístil na pátém místě. „Frankfurt, ale i Mnichov se o Vánocích tradičně drží mezi oblíbenými cíli českých turistů, kteří se tam vydávají především za vánočními nákupy, podobně jako do Londýna,“ doplnil Josef Trejbal. První desítku vyhledávaných vánočních destinací pro rok 2017 uzavírají americká velkoměsta Los Angeles a Miami.

Statistika vyhledávání dobře ukazuje chuť Čechů do cestování, zdaleka ne všichni ale nakonec vyhledanou letenku zakoupí. Například loni v období Vánoc vycestovalo s portálem Letuška.cz letecky do zahraničí celkově zhruba 5 tisíc lidí, z nichž nejvíce zamířilo do Moskvy a dále do Dubaje, Paříže a Bangkoku. Tento počet podle očekávání letos poroste. „Nárůst počtu cestujících letos registrujeme nejen v letní, ale i zimní sezóně. Současná situace na trhu tomu nahrává. Podle dosavadních letošních statistik očekáváme pro letošní Vánoce zhruba 20procentní nárůst prodejů,“ doplňuje Josef Trejbal.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.