American Airlines zahájila lety mezi Prahou a Filadelfií

Na pražském letišti v sobotu 5. května vůbec poprvé přistálo letadlo společnosti American Airlines na nové přímé denní lince Praha-Filadelfie.

Foto: Letiště Praha

Modernizovaný Boeing 767-300 s kapacitou pro 209 pasažérů vyrazil z Filadelfie v 18:25 místního času a v Praze dosedl v sobotu ráno v 8:31. Lety opačným směrem startují v 11:30 s příletem do Filadelfie v 15:15. O dosavadním prodeji letenek na novou linku informuje Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

„Po New Yorku se jedná teprve o druhý spoj do USA. Ten se přitom u Čechů těší velké oblibě a očekávám, že Filadelfie si povede stejně dobře. Je totiž oblíbenou cílovou destinací sama o sobě, navíc umožňuje přestupy do více než stovky dalších destinací v Severní a Střední Americe včetně Karibiku, což je pro řadu Čechů lákavé. Prodeje letenek na novou linku evidujeme už od začátku roku. Nejvíce žádanými jsou nepřestupní letenky do Filadelfie, další v pořadí pak přestupní do Los Angeles, Chicaga a San Francisca. Na všechny linky American Airlines jsme od začátku roku vystavili 1089 letenek, což je v meziročním srovnání o 72 % více,“ řekl Josef Trejbal.

„Praha je další úžasný uzel mezinárodní sítě American Airlines a jsme moc rádi, že můžeme českým pasažérům poskytnout více možností a více spojení pro transatlantické cestování,“ uvedl Richard Muise, ředitel provozu pro Evropu a Kanadu. „A pokud je Filadelfie konečná destinace, budou mít Češi možnost objevovat historii, kulturu, ale i nákupy, které „město bratrské lásky“ nabízí.“

„Jsem velmi rád, že dnes můžeme na Letišti Václava Havla Praha poprvé přivítat American Airlines při slavnostním zahájení pravidelné linky mezi Prahou a Filadelfií. Tímto krokem jsme opět blíže k naplňování naší strategie, ve které je rozšiřování nabídky letů do Severní Ameriky jednou z našich priorit v oblasti rozvoje leteckých spojení. O cesty do Spojených států je dlouhodobě velký zájem a významný dopravní uzel jako je Filadelfie nabídne našim cestujícím nejen rychlé spojení do tohoto zajímavého historického města, ale i komfortní přestup na navazující lety po USA či Kanadě. Již dnes nabídne letový řád American Airlines našim cestujícím okolo 65 navazujících spojení s rychlým přestupem do 5 hodin od příletu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, a dodal: „Budeme se snažit o to, aby se American Airlines v Praze dařilo a aby byla linka do budoucna prodloužena ze sezónního spojení alespoň o další měsíce do konce kalendářního roku.“

„Tento přímý let je dalším příkladem výborné spolupráce v rámci projektu „TouchPoint“. Určitě jej ocení nejen američtí turisté mířící k nám, ale také odborníci a novináři z celého světa. CzechTourism totiž letos v České republice spoluorganizuje dvě mezinárodní významné konference určené pro novináře, spisovatele, PR odborníky a influencery – SATW a TBEX,“ sdělila Monika Palatková, ředitelka CzechTourism.

Nové spojení je sezónní a lety do metropole v americké Pensylvánii budou provozovány až do 28. října. Podle odhadů Letiště Praha by nová linka mohla ročně přepravit zhruba 60 tisíc cestujících a významně tak přispět k dalšímu oživení cestovního ruchu mezi Prahou a Severní Amerikou.

American Airlines je největší letecká společnost na světě provozující lety do více než 350 destinací po celém světě. V Praze bylo dnes letadlo společnosti k vidění poprvé a české hlavní město se tak zařadilo do dvacítky evropských metropolí, do kterých létá. Kromě Prahy dnes American Airlines spustily také nový spoj do Budapeště.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.