Legendární loď Queen Elizabeth 2 se v Dubaji otevřela jako hotel

Ikonická zaoceánská loď začíná v Dubaji psát novou kapitolu své bohaté historie. Za dobu své služby uskutečnila 1 400 plaveb, urazila 6 milionů námořních mil a na své palubě přivítala téměř 2,5 milionu cestujících.

Foto: PCFC Hotels

Výletní loď Queen Elizabeth 2 slavnostně otevřela prvním návštěvníkům své paluby. Po mnohaleté rekonstrukci v dubajském přístavu začíná hostit první návštěvníky a psát novou kapitolu svých dějin.

Proslulá výletní loď s více než padesátiletou historií nyní natrvalo kotví v přístavu Mina Rashid. Současné částečné zpřístupnění je první z několika fází, v nichž se budou otevírat další prostory nabízející neopakovatelné zážitky čerpající z velkolepých čtyřiceti let, kdy toto plavidlo brázdilo světové oceány. V této první fázi budou návštěvníkům k dispozici překrásně zrestaurované pokoje a apartmá, pět ze třinácti plánovaných restaurací a barů a obsažná výstava o historii plavidla.

PCFC Hotels, jež je součástí dubajské státní společnosti pro správu přístavů, cel a bezcelních zón, vdechla legendárnímu plavidlu nový život a přetvořila jej na další lákavou atrakci města.

Foto: PCFC Hotels

Hamza Mustafa, výkonný ředitel PCFC Hotels, říká: „Otevření Queen Elizabeth 2 je pro mě osobně i pro celý můj tým splněným snem. Jedná se o jeden z nejočekávanějších projektů v Dubaji. Přestavbě této legendární zaoceánské lodi jsme věnovali více než 2,7 milionů pracovních hodin a jsem nesmírně hrdý, že ji mohu opět představit světu a symbolicky zahájit další etapu její slavné cesty.“

Hotel o třinácti palubách byl pečlivě zrestaurován do původní krásy. Většina obdivovaných interiérových prvků zůstala zachována včetně dobového nábytku, slavných obrazů a památečních předmětů. Původní kulatá okna dodávají zmodernizovaným pokojům atmosféru zámořských plaveb a restaurace si zachovaly svá jména i výzdobu. Ačkoli si loď ponechala své autentické prvky, je plně vybavená nejmodernějšími technologiemi.

Vedle hotelové lobby je instalována interaktivní expozice, která představuje Queen Elizabeth 2 v 60. letech minulého století, kdy byla průkopníkem na poli designu, technologií i životního stylu.

Postupné otevírání Queen Elizabeth 2 bude završeno v říjnu 2018.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.