La Seine musicale – nový magnet

La Seine musicale je soubor budov ve formě korábu, který je celý věnován hudbě. Odehrávat se zde mohou různá umělecká představení, festivaly, obchodní i politická setkání. Nachází se na špičce ostrova Seguin ve směru toku řeky Seiny v Boulogne Billancourt v departementu Hauts de Seine.

Foto: Atout France

Koncepce velké budovy dlouhé 280 m byla svěřena architektům Shigeru Banovi a jeho společníkovi Jeanu de Gastines. Scénografie sálů je realizována agenturou dUCKS scéno, zatímco akustika byla svěřena kabinetu Nagata Acoustics a Lamoureux Acoustic. Velké foyer o rozloze 1000 m2 zahrnuje bar, café restauraci, butiky se vztahem k hudbě a kulturní výstavy. Velká vysunutá plocha je přechodem mezi budovou a exteriérem. Návštěvníci mohou vyjít na terasy a z velkého foyer mají přístup do velkého sálu, auditoria i dalších prostor, stejně jako do zóny záznamů. Zahrada je umístěna na střeše velkého sálu. Celkem má rozlohu 36 500 m2.

Auditorium má formu hnízda nebo vajíčka z propleteného dřeva. Je koncipováno pro symfonický orchestr nebo současnou hudbu. Sál má kapacitu 1150 míst. Posluchači jsou rozmístěni na více plochách okolo scény, vytváří se tak blízkost s hudebníky. Z hlediska akustiky umožňují plochy tvořící různé terasy okamžité reflexe orchestru směrem do auditoria a zintenzivňují pocit intimity s hudebníky.  Departement počítá se 40 reprízami programů ročně. Zahájení v dubnu 2017 bylo zvýrazněno koncertem sboru Accentus orchestra Insula v auditoriu. Velký sál může hostit koncerty a živá hudební představení, balety, představení pro děti i podnikové akce. Počítá se se 400 představeními ročně, z toho 50 má zajistit departement.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.