Kuba zve na okružní cesty a staví hotely

Kubánský ministr cestovního ruchu Manuel Marrero na mezinárodním veletrhu FitCuba 2017 hovořil o zaměření na okružní cesty po ostrově. Ty však vyžadují investice do infrastruktury.

Kraj kolem Viñales v provincii Pinar del Río

Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu FitCuba, který se počátkem května konal v kubánském městě Holguín, ministr cestovního ruchu Kubánské republiky Manuel Marrereo uvedl, že Kuba chce podporovat okružní turistické cesty po ostrově. Zájem návštěvníků by se tak neměl omezovat pouze na tradiční Havanu či Varadero. Zahraničním hostům je podle ministra třeba nabídnout i menší a méně známá místa a regiony. Marrero konkrétně jmenoval například Camagüey, Cienfuegos, Trinidad a Viñales. Nejprve je ovšem nutné vybudovat příslušnou infrastrukturu, což ovšem platí pro celý tento karibský ostrov.

Pětihvězdičkový Gran Hotel Kempinski Manzana v Havaně je před otevřením. Foto: archiv hotelu

V roce 2016 navštívilo Kubu rekordních 4 miliony turistů. Kubánské ministerstvo cestovního ruchu připravuje přes sto projektů na výstavbu nových hotelů a přicházejí zahraniční investoři. Do konce roku 2017 má na Kubě přibýt 4020 luxusních hotelových pokojů a do roku 2030 jich má být 104 000.

V Havaně se v současnosti staví hotel Prado y Malecon, financovaný španělskou společností Iberostar, vedle bude hotel Packard francouzského řetězce Accor.

V současné době se na havanském pobřeží staví hotel Prado y Malecon, který financuje španělská firma Iberostar. Nedaleko něj vyrůstá hotel Packard, do nějž investovala francouzská společnost Accor. Každou chvíli by měl být otevřen první pětihvězdičkový hotel na Kubě, Gran Hotel Manzana Kempinski.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *