Krajinou barona Ringhoffera

Marně hledáte v nabídce víkendových akcí takovou, kde by si „to své“ našel každý člen rodiny? Vydejte se v sobotu 21. dubna na pochod Krajinou barona Ringhoffera, který kombinuje procházku svěží jarní přírodou s návštěvou velkopopovického pivovaru a dalším bohatým programem.  Přesvědčíte se o tom, že spokojeni budou všichni! Na naučné stezce zakladatele Pivovaru Velké Popovice, barona Františka Ringhoffera, vás čeká deset zastávek a trasu lze projít pěšky či projet na kole. Anebo rovnou zamířit na speciální prohlídku pivovaru.

Foto: Kozel

Pochod odstartuje v 9:30 v železniční stanici v Mirošovicích přímo za účasti barona Righoffera. Odtud je to kousek do Velkých Popovic, kde můžete mezi 10 a 15 hodinou absolvovat speciální prohlídku pivovaru. Vedle mnoha zajímavých informací o historii i současnosti výroby zdejšího piva vás čekají soutěže o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích škola čepování piva. Chybět samozřejmě nebudou ani ochutnávky Velkopopovického Kozla a další osobní setkání s panem Ringhofferem, který představí historii svého rodu. Občerstvit se můžete po celý den na Ringhofferově trhu.

Ve 12 hodin přijede baron Ringhoffer k pivovaru v kočáru a pronese slavnostní projev. Krátce nato jste zváni na slavnostní křtiny kůzlat, letošních potomků živého maskota pivovaru kozla Oldy.

Po návštěvě pivovaru, odpočinku a občerstvení v Pivovarském parku se plni energie vydáte na další část trasy malebnou krajinou přírodního parku Velkopopovicko a Posázaví. Cestou uvidíte významná stavení z dob Františka Ringhoffera, jako je například bývalý hamr a zámek v Kamenici, zastavíte se u ukázky proskleného úlu s včelstvem a mnoho dalšího.

Další informace na www.kozel.cz

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.