Korutany: Drávská cyklistická stezka

S každým šlápnutím do pedálů nové dojmy a zážitky

Z celkových 366 kilometrů Drávské cyklostezky se jich celých 222 klikatí přes Korutany směrem do Mariboru. Jednotně značená trasa vede převážně přes Korutany podél jejich nejdůležitější řeky Drávy (Drau), ze západu směrem na východ skrz pestrou krajinu plnou hor a jezer. Ve skutečnosti a čistě teoreticky se dá celá trasa přes Korutany projet v průběhu čtyř dní, nicméně pak není čas na poznávání mnoha zajímavostí podél stezky. A už vůbec nemluvě o všech těch kulinářských lákadlech korutanské alpsko-jadranské kuchyně v okolních 50ti hostincích, které jsou také k dispozici v samostatném průvodci Drau.Kulinarik.Büchl. Na objednávku lze také zorganizovat převoz zavazadel.

Foto:  Andy KUECHENMEISTER Oesterreich Werbung

Foto: Andy KUECHENMEISTER Oesterreich Werbung

Skutečným začátkem Drávské cyklostezky je jihotyrolský Toblach v Itálii. První metry v Korutanech si můžete začít užívat od Oberdrauburgu. Jen pár šlápnutí do pedálů a už je tu příležitost k první odbočce do bylinkové obce Irschen, která je známá jako místo, kde si lze vychutnat všechny požitky z bylinek a produktů z nich. Vedeni zalesněnými úbočími Gailtalských Alp s jejich typickými skalnatými vrcholky se stezka stáčí dále směrem k městu Spittal, kde už čeká další zajímavé, tentokrát trochu delší zastavení. Café Moser – tak se jmenuje místní chrám sladkých dortů, jehož návštěvu si cyklisté vychutnají u jablečného závinu. Na Drávské cyklostezce se vždy vyplatí odbočit. Například směrem na jezero Faaker See.

Co by nikdo neměl cestou propásnout, je pouť ve Villachu (Villacher Kirchtag) na přelomu července a srpna, při které je celé město na Drávě vzhůru nohama. O dobrou zábavu se nestará pouze více jak 130 folklórních skupin, ale také mnoho kulinářských lákadel. Především je to žlutá polévka „Kirchtagssuppe“, která nejlépe chutná s reindlingem – kynutou korutanskou bábovkou, plněnou rozinkami a skořicí. Část trasy mezi Villachem a Völkermarktem je hodnocena jako jedna z nejpestřejších na celé Drávské cyklostezce.

Drauradweg Villach Foto: Franz GERD KaerntenWerbung

Drauradweg Villach
Foto: Franz GERD KaerntenWerbung

Vyplatí se v každém případě krátké výlety k blízko ležícím až 28°C teplým jezerům – Wörthersee, Faaker See nebo Klopeiner See. Mimo jiné také pro možnost osvěžující koupele v nich. Dále údolím Rosental vede cesta většinou po pobřežních náspech řeky. Působivé skály, hrady a jezera dotvářejí pestrý obraz okolní krajiny. Vyvrcholením této etapy je město výrobců loveckých zbraní Ferlach.

Více informací o cyklistických nabídkách Korutan získáte na webu www.korutany.com.

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..