Kongresové centrum Praha chce být mezi pěti nejlepšími v Evropě

Praha je, pokud jde o kongresovou turistiku, na vzestupu a napomoci by tomu měla i probíhající rekonstrukce Kongresového centra Praha. V jakém stádiu se rekonstrukční práce nacházejí, se novináři dozvěděli na červnové prezentaci přímo na místě.

Roman Muška, Foto: Naďa Rybárová

V současné době probíhá v budově, která je jako jediná v České republice schopna hostit kongresy nad 1500 účastníků, rekonstrukce interiérů, včetně nových toalet, sedadel v kongresovém sále apod. Podle Lenky Žlebkové, obchodní ředitelky Kongresového centra, by měla být tato etapa s rozpočtem 350 milionů korun dokončena do listopadu tohoto roku, kdy zde bude probíhat 56. kongres Mezinárodní kongresové asociace ICCA. „Dělat rekonstrukci při běžném provozu je ale velice náročné,“ řekla.

Foto: Naďa Rybárová

Ve druhé fázi rekonstrukce by pak měla být vybudována na jižní straně centra výstavní hala. Výsledky mezinárodní architektonické soutěže se budou vyhodnocovat příští měsíc. Multifunkční hala, na jejíž výstavbu se počítá s přibližně 300 miliony korun, by měla nabízet minimálně 5000 m² čisté výstavní plochy a měla by být navržena tak, aby se dala rozdělit na tři oddělené části. Stát by měla již koncem roku 2020. V současné době Kongresové centrum nedisponuje vhodnými prostorami pro doprovodné výstavy, bez kterých se nyní větší kongresy a podobné akce neobejdou. „Chceme být mezi pěti nejlepšími kongresovými centry v Evropě,“ řekla Lenka Žlebková.

Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau, zhodnotil loňský rok jako velice úspěšný v počtu akcí v Praze i v počtu jejich delegátů. „Praha je na vzestupu a chceme, aby tento vzestup pokračoval. K tomu by měla napomoci i rekonstrukce Kongresového centra,“ řekl. Praha se za rok 2016 umístila ve statistice ICCA celosvětově na 11. místě, kongresy, které se do statistiky ICCA započítávají, jsou ale jen malou částí všech uspořádaných akcí. Podle Romana Mušky se v loňském roce v Praze konalo na 4,5 tisíce akcí s 540 tisíci delegátů, v rámci ICCA to bylo přibližně 140 akcí s 50 tisíci delegátů. „Byl bych rád, kdyby Praha byla za tři roky ve statistice ICCA v top 10,“ řekl Muška.

Naďa Rybárová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..