Které destinace budou letos „in“ podle vyhledávače Kiwi.com

Partnerský článek

Kiwi.com, jeden z předních světových vyhledávačů a prodejců letenek, zveřejnil seznam 200 nejpopulárnějších destinací pro rok 2018. Na základě svých globálních dat společnost vyhodnotila, která místa budou v letošním roce „in“ a které naopak na oblíbenosti ztrácejí.

Foto: Shutterstock

Řecko se vyšplhalo na špičku výčtu zemí, u kterých je možné očekávat, že se stanou nejžádanějšími turistickými destinacemi roku 2018. Na předních příčkách seznamu 200 nejpopulárnějších světových destinací Kiwi.com figurují hned tři řecké ostrovy: Mykonos, Rhodos a Santorini, a to zejména díky svým písčitým plážím, středomořskému klimatu, nádherným přírodním scenériím, četným ubytovacím kapacitám a v neposlední řadě světoznámým pamětihodnostem.

Mykonos, turisty vnímaný jako kombinace mezi Saint Tropéz a Ibizou, láká návštěvníky na překrásné pláže, světově proslulé taneční kluby a také oblíbené relaxační pobyty v hotelích a lázních. Zmíněná Ibiza si pak v Kiwi.com žebříčku drží 9. místo.

Skryté poklady
Kiwi.com identifikovala na základě analýzy dat mezi destinacemi skryté poklady: města Olbia na italské Sardinii a Danang ve středním Vietnamu. Sardinská Olbia uzavírá první pětku nejpopulárnějších míst pro rok 2018. Krásná nábřeží lemovaná palmami a malebná náměstí, která jsou poseta maličkými kavárnami, dělají z turisty doposud příliš nenavštěvovaného ostrovního městečka jeden z cestovatelských klenotů. Danang, jenž obsadil 7. místo, je bývalým francouzským koloniálním přístavem nacházejícím se ve středním Vietnamu. Oblibu si získal především díky svým úžasným písečným plážím a nedalekému zábavnímu parku Bà Nà Hills. Danang je populární destinací mezi milovníky slunce a písku, kteří se jich nechtějí vzdát ani v zimních měsících.

Další prosluněnou destinací vyhledávanou v zimě je východoaustralský Gold Coast, jenž se umístnil na 11. příčce.

Egypt opět v kurzu
Historické památky a úchvatná archeologická naleziště drží Egypt v top desítce s Alexandrií na 8. místě a Káhirou na desáté příčce. Je také poměrně těžké konkurovat nesmírně bohaté nabídce kulturních událostí, díky nimž se saúdskoarabský Rijád těší ze statusu 4. nejvyhledávanější destinace na světě. Jeho atraktivitu zvyšuje především srpnový svátek Hadždž.

Kde turisté ubyli?
Obliba měst všeobecně kolísá. Globální data Kiwi.com například naznačují, že argentinské Buenos Aires (200. místo), americký Seattle (198. místo), indická Goa (195. místo), australské Melbourne (191. místo) a skotský Edinburgh (186. místo) si letos od návalu turistů pravděpodobně odpočinou.

 

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Raději nám řekněte, zda-li se skutečné firma Kiwi.com prodává nebo ne. Začátkem prosince o tom psali všechny internetové portály a dnes to nikdo nekomentuje. Jako by se slehla zem…..

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.