Iniciativa „Zelenější zítřek“ přijímá projekty, které ocení 150 000 dolary

Druhý ročník iniciativy „Zelenější zítřek“ přijímá projekty z celého světa. Neziskové ekologické organizace zabývající se ochranou životního prostředí odmění společnost Emirates částkou 150 000 dolarů. Finance pochází z interních recyklačních projektů Emirates.

Foto: Archiv Emirates

Foto: Archiv Emirates

V loňském roce byli oceněni tři vítězové a Emirates doufá, že letos přiláká ještě více organizací, které přijdou s inovativními nápady a řešeními v oblasti ochrany životního prostředí. Finanční prostředky na „Zelenější zítřek“ byly získány díky interním recyklačním programům Emirates Group.

Společnost v rámci iniciativy vyzývá ekologické organizace k předložení projektu s vysvětlením jeho přínosu na místní životní prostředí. Přihlášky budou následně posouzeny komisí Emirates Group složené z vedoucích pracovníků a členů týmu pro životní prostředí. Projekty, jež splní kritéria pro udělení podpory a projdou prvním kolem, budou pozvány do druhého kola. V druhém kole budou organizace podrobně prezentovat svůj návrh, na jehož základě výbor vypracuje finální posudek projektu.

„Bylo velmi obohacující sledovat dopady prvního ročníku iniciativy „Zelenější zítřek“ na organizace a lidi, kterým pomáhají. Doufáme, že pokračování projektu bude mít vliv i na další organizace po celém světě a inspiruje je, aby se podělily o své nápady a staly se partnery Emirates v úsilí o podporu udržitelného rozvoje,“ řekl Will Lӧfberg, viceprezident pro mezinárodní, vládní a ekologické záležitosti, „podpora organizací, jež se věnují ochraně životního prostředí a pomáhají místním komunitám, jde ruku v ruce s hodnotami Emirates. Těšíme se na to, jak letošní spolupráce podpoří zachování životního prostředí.“

Foto: Archiv Emirates

Heritage-Foundation Foto: Archiv Emirates

V rámci prvního ročníku projektu „Zelený zítřek“ cestující, uživatelé sociálních sítí Emirates, univerzity, organizace na ochranu životního prostředí a široká veřejnost nominovali na cenu více než 400 organizací z celého světa. Přihlášky přišly ze zemí letecké sítě Emirates i mimo ni a obsahovaly iniciativy z oblasti životního prostředí, které se zabývaly ochranou zvířat, půdy a stromů, bioplyny, výzkumem v oblasti životního prostředí a zelenou dopravou. Žádosti byly na tak vysoké úrovni, že Emirates udělila finanční prostředky třem projektům.

Příjemci loňských ocenění řešili pestrou škálu otázek od energeticky úsporného vaření v Malawi, ekologických vesniček a udržitelných zemědělských postupů v Pákistánu, až po přeměnu kultovních filipínských „jeepneys“ na verzi s bateriovým provozem, který snižuje emise ve městě.

Malawi Foto: Archiv Emirates

Malawi Foto: Archiv Emirates

Přihlášky musí být předloženy do 10. dubna 2015. Více informací o kritériích, přihlášení do projektu a nominace najdete na adrese: www.emirates.com/greenertomorrow. Ti, kteří by chtěli nominovat organizaci, mohou zaslat jméno, e-mailovou adresu a kontaktní telefonní číslo organizace na e-mail greenertomorrow@emirates.com.

 

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..