Čechům se od 22. května otevře neobjevená destinace Spojených arabských emirátů

V pondělí 22. května 2017 odletí z Prahy první přímý let do Ras Al Khaimah, nejsevernějšího emirátu ze Spojených arabských emirátů. Týdenní linka s kapacitou 189 míst bude provozována ve spolupráci s Cestovní kanceláří FISCHER od 22. května do 18. září 2017. Letecká služba  pak může být dle aktuální situace prodloužena i do zimního období.

 

Foto: archiv Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah se rychle mění v jedno z největších turistických lákadel Spojených arabských emirátů. V roce 2016 došlo ve srovnání s rokem 2015 k 11% nárůstu v počtu jeho návštěvníků, o více než 800 000, z čehož 60 % tvořili zahraniční turisté. Očekává se, že nový přímý let meziročně zvýší počet českých návštěvníků Ras Al Khaimah přibližně o 25 %. Již vloni navíc počet turistů z České republiky vzrostl o 111 %.

Návštěvníci Ras Al Khaimah mohou využít služeb četných resortů a hotelů, jejichž počet se neustále roste a jejichž nabídka uspokojí opravdu každého. Emirát disponuje 5415 hotelovými pokoji ve 22 různých zařízeních včetně těch nejvyhlášenějších světových značek, jako jsou Waldorf Astoria, Ritz-Carlton, Double Tree by Hilton, Hilton, Rixos a Rotana. Úřad pro rozvoj cestovního ruchu oznámil, že v následujících letech lze očekávat nárůst kapacity ubytovacích zařízení tří až pětihvězdičkové kvality, ke kterému se zavázaly významné značky – například Jannah Hotels & Resorts, Mövenpick, Anantara, Avani, Rezidor, Millenium, InterContinental Hotel Group and Marriott. Celkově by mělo přibýt 4445 pokojů.

Stejně jako v ubytování, tak i ve volnočasových aktivitách nabízí Ras Al Khaimah obrovskou různorodost: vodní sporty v nedotčených průzračných vodách, projížďky na kajaku  kolem společenství mangrovových lesů, pouštní safari v  dunách terakotové barvy, jízdy na velbloudech či na koních přibližující starověké dědictví a kulturu emirátu, adrenalinem nabitou turistiku, trekking, cyklistiku nebo zip line přes skalnaté útesy na úpatí hory Džabal Bil Ajs, která se tyčí do téměř dvoutisícové výšky. Teplota zde klesá až o deset stupňů pod normu běžnou pro Spojené arabské emiráty.

Jedním z důvodů zvýšeného zájmu o Ras Al Khaimah je jistě jeho dostupnost. Kromě přímých letů se lze do emirátu dostat za pouhých 45 minut jízdy z dubajského mezinárodního letiště nebo mohou využít  námořní služby Seawings, která je hydroplánem dopraví do Ras Al Khaimah za 25 minut.

„Těší nás, že  emirát Ras Al Khaimah bude moci navštívit více našich českých přátel, kteří rozšíří každým rokem se rozrůstající skupinu mezinárodních cestovatelů přijíždějících do Ras Al Khaimah. Oceňují zde zejména skvělou nabídku jeho zařízení a služeb, jež uspokojí požadavky turistů různého věku i zájmů,“ řekl Haitham Mattar, CEO z Úřadu pro rozvoj cestovního ruchu v Ras Al Khaimah.

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *