Houslová virtuoska Aisha Syed Castro z Dominikánské republiky vystoupí v Praze

Partnerský článek

Jedna z nejuznávanějších houslistek současnosti Aisha Syed Castro, původem z Dominikánské republiky, zavítá v rámci koncertního turné poprvé do Prahy. Koncert se uskuteční ve středu 15. listopadu 2017 v 19 hodin v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Akce se koná pod záštitou Generálního konzulátu Dominikánské republiky ve spolupráci s Národním turistickým úřadem Dominikánské republiky. Vstup na koncert je zdarma a na základě pozvánky od organizátorů.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Vedle skladby Romantické kusy (Romantic Pieces  1 & 2) Antonína Dvořáka v průběhu večera zazní slavná La Campanella od Niccoly Paganiniho a dále skladby Manuel de Falla (Danse Spagniole), Por Amor (Rafael Solano), Sonata in e minor (Edward Elgar) a Sonata in a major (Cesar Franck).

Aishu Syed Castro doprovodí na klavír renomovaný český pianista Pavel Voráček.

Aisha Syed Castro začala hrát na housle už ve čtyřech letech. Krátce poté se stala první houslistkou Dětského symfonického orchestru a v jedenácti letech debutovala jako sólistka Národního symfonického orchestru Dominikánské republiky. V roce 2003 byla jako první latinskoamerická studentka přijata na britskou prestižní školu Yehudi Menuhin. V roce 2008 získala studijní stipendium na londýnské Royal College of Music.

Během studií účinkovala na mnoha koncertech (např. v Royal Albert Hall, Queen Elizabeth Hall) a festivalech (Banstead Arts Festival, Mezinárodní hudební festival ve švýcarském Gstaadu, Yehudi Menuhin). V roce 2005 ji slavný pianista a dirigent Philipe Entremont osobně pozval k účinkování do Paláce ve Fontainebleau.

V březnu 2009 získala Aisha Syed Castro prestižní cenu Casandra za „Vynikající hudební výkon“ v kategorii zahraničních umělců. V září 2009 zvítězila v soutěži Latin Pride National Awards v Bostonu a ve stejném roce vydala ve spolupráci s vydavatelstvím The Classical Recording Company album s názvem „Latinská vášeň“. V rámci stejnojmenného koncertního turné zavítala mj. do Nizozemí, Washingtonu, Miami, Londýna či švýcarského Bernu.

Dominikánský prezident Danilo Medina jmenoval Aishu Syed Castro v říjnu 2015 tzv. „Čestnou ambasadorkou kulturní propagace Dominikánské republiky“.

Další informace o životě a tvorbě talentované houslistky: www.aishasyedcastro.com

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..