Hotel Smetana, pozoruhodný hotel v srdci staré Prahy

Pětihvězdičkový butikový hotel ve dvou historických budovách přímo v srdci Starého Města, to je Hotel Smetana.

Foto: Hotel Smetana

Jeho zadní trakt je původní Pachtův palác z roku 1770, kde svého času často pobýval Wolfgang Amadeus Mozart. Majitel paláce, Jan Josef Pachta, byl totiž velikým milovníkem hudby. Mozart přespával ve svém oblíbeném apartmá, které dnes nese jméno právě po něm – Mozart Suite. Mozart ale nebyl jediným slavným návštěvníkem Pachtova paláce, palác navštívili i Ludwig van Beethoven, Richard Wagner, ale třeba i Giacomo Casanova. I po něm je dnes pojmenováno jedno z exkluzivních apartmá hotelu. Stejně elegantně jako apartmá jsou zařízeny i pokoje, každý má individuální styl a výzdobu a žádny není menší než 35 m².

Součástí hotelu je restaurant Ateliér Kalina, který pod vedením šéfkuchaře Miroslava Kaliny nabízí nejen českou a francouzskou kuchyni, připravovanou ze sezonních surovin, ale i nádherný výhled na řeku. Výborně se najíst lze i v luxusním bistru Café La Crème, jehož dominantou je dřevěný bar, který byl původně recepcí v proslulém pařížském hotelu Lutetia.

V historické části hotelu, v kapli z roku 1770 na prvním nádvoří, se nachází veřejně přístupný klub Chapel Cigar, který hostům nabízí široký výběr kubánských doutníků a nejkvalitnějších koňaků a armaňaků.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.