Flixbus zavádí nová spojení z jižních Čech

Autobusový dopravce Flixbus spouští od 2. srpna každodenní mezinárodní spojení, které přímo propojí Horní Planou, Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň s Vídní, Bratislavou a Budapeští.

Foto. Flixbus

Každodenní spoje vyrážejí z Horní Plané v 8:25, do Vídně přijedou ve 13:05, do Bratislavy ve 14:20 a na letiště v Budapešti je příjezd plánován na 17:40. Končit budou v Prešově ve 21:45. Z Prešova budou autobusy vyjíždět denně v 7:15, z maďarského letiště je odjezd plánován na 11:25, z Vídně v 15:55 a do Horní Plané přijedou ve 20:35. FlixBus tím současně do své sítě připojuje další české město – Třeboň.

„Nové spojení se skládá z významných středoevropských koridorů a uspokojit může zákazníky z různých důvodů. Z hlediska turistiky se obyvatelé Jihočeského kraje jednoduše a cenově výhodně dostanou do významných evropských hlavních měst, speciálně pak na nízkonákladové letiště v Maďarsku. Očekáváme, že spojení bude atraktivní i pro Rakušany nebo Slováky, kteří se mohou vydat na Šumavu a Třeboňsko,“ vysvětluje Martina Čmielová, mluvčí společnosti FlixBus. Kromě toho tato linka také zvyšuje frekvenci propojení jednotlivých evropských hlavních měst v síti dopravce.

Nabídku spojení v rámci Jihočeského kraje a jeho propojení se zahraničím přitom FlixBus v roce 2018 již několikrát rozšiřoval. Od dubna zavedl dopravce přímé spojení mezi Prahou a Lipnem. Autobusy jezdí 5x týdně a staví v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Horní Plané. Spoje dál pokračují přes Pasov až do Mnichova. Stejně tak od dubna si mohou zákazníci koupit jízdenku na přímé spojení mezi Českými Budějovicemi a jezerem Bled ve Slovinsku, do Lublaně nebo italského přístavního města Terst.

Společnost FlixBus vstoupila na český trh vnitrostátní dopravy v srpnu loňského roku.

Newsroom TTG

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..