Finanční skupina RSJ otevírá nový resort na Zanzibaru

Finanční skupina RSJ stojí za otevřením nového resortu Zuri Zanzibar, který se nachází na ostrově Unguja. Lifestylový resort z dílny architektů Jestico + Whiles působící v Praze a v Londýně se pyšní rozsáhlou zahradou a soukromou pláží dlouhou 300 metrů.

Foto: Zuri Zanzibar Hotel and Resort

Resort, který je prvním členem Design Hotels na Tanzanském souostroví, se nachází na severovýchodním pobřeží Zanzibaru, v blízkosti vesnice Kendwa, zhruba 40 km od afrického pobřeží a 50 km od hlavního města. Evokuje ráz typické africké vesnice a je určen pro náročné cestovatele. Na pozemku o rozloze 13 hektarů se nachází 55 bungalovů, apartmánů a vil, z nichž největší má rozlohu 500 metrů čtverečních. Kromě pohodlného ubytování nabízí i soukromý bazén, vířivku a vlastní pláž.

„Většina ložnic má přímý výhled na oceán. Použitá střešní konstrukce navržená v tradičním africkém stylu tvoří nad každou postelí malou katedrálu. Výsledný dojem nelze porovnat s ničím, co vidíte v rušných západních metropolích.“ říká Václav Dejčmar, který za celým projektem stojí a jehož kdysi okouzlila zejména unikátní pláž, která jako jedna z mála na Zanzibaru nepodléhá vlivům přílivu a odlivu. „Na rozdíl od mnoha jiných pláží na Zanzibaru, které se drasticky proměňují během dne a kde díky ustupujícímu moři musíte často urazit i více než 500 metrů, abyste si při odlivu mohli zaplavat, pláž Zuri je v každé chvíli perfektní,“ dodává Václav Dejčmar.

Součástí resortu je wellness, venkovní posilovna a bazén s výhledem na oceán. Milovníci gastronomie si pak mohou vybrat ze tří restaurací a čtyř barů, které spojují prvky evropské, africké, arabské a indické kuchyně. Koncept „Dining by Design“ je zaměřen na to, aby hostům poskytl individuální výběr kulinářských zážitků, které jsou k dispozici na vyžádání a mohou obsahovat cokoli od arabského pikniku na pláži přes lekci vaření v zahradě až po velkolepou snídani do postele.

Čím se Zuri Zanzibar odlišuje od ostatních resortů je zejména kombinace afrického designu a elegance při zachování krajinného rázu ostrova, často nazývaného jako „ostrov koření“. Zuri Zanzibar má vlastní rozsáhlou zahradu, která pokrývá více než dva hektary půdy. Na jejím návrhu se podílel známý českých zahradní architekt Ferdinand Leffler.

Kromě toho, že Zuri nabízí nejrychlejší připojení k internetu na ostrově a rozsáhlou DVD knihovnu, majitelé uznali potřebu dnešních cestovatelů pojmout svou dovolenou formou digitálního detoxu a ve spolupráci s Ultimate Library nechali sestavit prvotřídní výběr knih čítající více než 500 titulů.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.