Eurowings zažívají rekordní léto

Partnerský článek

Nízkonákladová letecká společnost Eurowings zažívá rekordní léto. Do destinací přepraví více než pět miliónů cestujících. Nejčastějšími cíli jsou Německo s téměř 850 tisíci pasažérů, Španělsko s více než 440 tisíci a Itálie s více 270 tisíci cestujících. To, že Eurowings čeká rekordní období, ukázal již červenec: společnost přivítala na palubě doposud největší počet cestujících v historii Eurowings, a to přes 2,4 miliónu.

Foto: Archiv Eurowings

Nejoblíbenějšími dovolenkovými destinacemi v síti Eurowings toto léto jsou Mallorca, Barcelona a chorvatský Split. Kdo chce navštívit Mallorcu, měl by si pospíšit – tři čtvrtiny letenek společnosti Eurowings na tento nejnavštěvovanější prázdninový ostrov Evropy jsou již vyprodány. Společnost tuto trasu dokonce obsluhuje částečně i Airbusem A330, který nabízí přes 300 sedadel a běžně se používá k dálkovým letům.

Roste také zájem o lety z Mnichova. Vyplácí se březnové zavedení třiceti nových leteckých spojení bavorské metropole s evropskými destinacemi. Za první pololetí Eurowings prodaly již 340 tisíc letenek na lety z Mnichova. Středomořské cíle jako Kos, Rhodos nebo Lamezia Terme jsou na celé léto již téměř vyprodané. Z Mnichova však Eurowings budou brzy létat nejen do Evropy, ale i do celého světa. V letním letovém řádu 2018 zavádějí dálkové trasy, první dálkový let odstartuje 16. dubna do amerického města hazardu Las Vegas. Na webu lze již nyní zarezervovat následující destinace za ceny od 199,99 eur: Bangkok, Las Vegas, Fort Myers, Windhoek, Mauricius, Varadero, Montego Bay, Puerto Plata, Cancún a Punta Cana. Spolu s lety z Kolína nad Rýnem / Bonnu Eurowings v létě 2018 nabídnou na dálkových trasách 1,2 miliónu míst za atraktivní ceny.

Eurowings nyní díky svému růstu zaujímají nejsilnější pozici již na čtyřech velkých letištích v Německu. Doposud byla letecká společnost největším hráčem na domácím letišti v Kolíně nad Rýnem / Bonnu a také ve Stuttgartu. Mezitím se Eurowings staly nejvýznamnějším dopravcem i na letištích v Hamburku a Düsseldorfu. Na nich společnost zdvojnásobila kapacitu letů díky velké výměně flotily. Místo 23 letounů Bombardier s 90 sedadly (CRJ 900) nasazuje 23 Airbusů A320, z nichž každý nabízí 180 míst. Také tato zbrusu nová letadla přispívají k faktu, že Eurowings mají před sebou rekordní léto.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *