Emirát Rás al-Chajma podporuje udržitelný cestovní ruch

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu emirátu Rás al-Chajma (RAKTDA) zahájil spolupráci se Sdružením nezávislých touroperátorů (AITO) na ekologickém projektu PROTECT.

V rámci dohody o spolupráci se turistická agentura emirátu Rás al-Chajma (též Ras al Khaimah) stane oficiálním sponzorem udržitelného cestovního ruchu pro roky 2018–2019. Projekt PROTEC (People, Resources Outreach, Tourism, Environment, Conservation, Tomorrow) vytvořilo sdružení AITO společně s britskou University of Surrey. Projekt motivuje účastníky, aby dodržovali zásady udržitelného cestovního ruchu a zaměřili se na ochranu životního prostředí v oblastech, které navštěvují turisté. Všech 120 členů sdružení AITO se rovněž řídí zásadou, že z turistiky by měli mít prospěch ti, kteří v turistických oblastech trvale žijí.

Haitham Mattar, generální ředitel RAKTDA uvedl: „Emirát Rás al-Chajma se může pochlubit spoustou přírodních krás a bohatým kulturním dědictvím. Díky tomu je atraktivní destinací pro návštěvníky, kteří stojí o zážitky z arabského světa založené na autentické kultuře a přírodě. Destinační strategie pro náš emirát staví na udržitelném cestovním ruchu jako na základním pilíři, který má pro prosperující turistiku zásadní význam a jehož různé aspekty sahají od ochrany životního prostředí, podpory ekologické turistiky až po ochranu místního dědictví a vytváření pracovních míst.“

AITO pořádá svou výroční konferenci 22. do 25. listopadu 2018 v emirátu Rás al-Chajma.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..