Dopravní info před víkendem: Omezení v Německu i Rakousku

Omezení dálnice A23 před Vídní, Velká cena Brna, noční uzavírky na dálnicích v Německu tento víkend, podívejte se na přehled míst, kterým je nejlepší se o víkendu vyhnout podle aktuálních informací od ŘSD a ÚAMK.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

O víkendu 15. a 16. srpna bude probíhat Velká cena Brna, kdy se v okolí moravské metropole předpokládá značný nárůst dopravy. V zájmu zachování plynulosti dopravy nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

Okolí Brna: Zákaz činnosti údržby platí:

Od čtvrtka 13. 8. do neděle 17. 8. (včetně).
Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií.
V pohotovosti budou po celý víkend odtahová vozidla. Plně průjezdné budou i přes současné opravy exity Ostrovačice a Kývalka, které jsou hlavními příjezdy na okruh.

Omezení na cestě do Chorvatska

V tento týden očekávejte kolony vozidel před Vídní a na jejím hlavním tahu, dálnici A23. Největší potíže bývají u Práterského mostu na 10. km dálnice A23, kde je omezení jízdních pruhů v obou směrech a poté mezi 0. – 4. km stejné dálnice, kde je zúžení do jednoho pruhu.
V Rakousku je velké množství omezení i na dálnici A2 z Vídně do Grazu. Například je v obou směrech dálnice zúžená mezi 65. – 66. km a stejná komplikace řidiče čeká mezi 110. – 116. km.
Ve Slovinsku se naopak žádné problémy kvůli omezení na hlavních tazích do Chorvatska neočekávají.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

V Německu noční uzávěry dálnic

V Německu silničáři uzavřou od sobotních 21 hodin do nedělních 12 hodin obousměrně dálnici A4 vedoucí z Drážďan do Görlitzu. Uzavřena bude mezi exity Nieder Seifersdorf a Kodersdorf. Podobná uzávěra je naplánovaná na dálnici A1 při cestě z Dortmundu do Kolína nad Rýnem mezi exity Remscheid a Wermelskirchen, a to v sobotu od 4 hodiny ranní do 14 hodiny odpoledne.

Očekávaná místa se silnějším provozem nebo kolonou

Rakousko: A1 okolí Salzburgu, A10 Tauernská dálnice, A11 tunel Karawanken, A12 Inntalská dálnice, A13 okolí Innsbrucku

Itálie: A22 Brennerská dálnice, A23 Villach – Udine, A4 Verona – Venedig – Triest – hraniční přechod do Slovinska a všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží

Slovinsko: A2 tunel Karawanken,  A1 Ljubljana – Koper, hraniční přechod Spielfeld (na Pyhrnské dálnici), dálnice A4 Maribor – Ptuj

Chorvatsko: A1 okolí Zagrebu, silnice Triest – Pula a silnice Triest – Rijeka, hraniční přechody se Slovinskem Macelj, Dragonja a Starod, pobřežní silnice od Zadaru po Makarskou riviéru

Neobvyklé předpisy v Itálii

  • Pokuta za rychlost je o třetinu vyšší v době od 22 do 7 hodin, kvůli tomu, že rušíte noční klid hlukem svého vozu.
  • Celoroční a zimní pneumatiky jsou od 15. května do 14. října zakázány, pokud nesplňují index rychlosti udávaný ve velkém technickém průkazu.
  • Pro označení přesahujícího nákladu z vozidla nestačí červený praporek, ale šrafovaná deska (červenobílá) o rozměrech 50 x 50 cm. Pokuta za nedodržení tohoto předpisu je od 84 do 335 Eur.
  • Na parkovištích jsou Rosa park zóny určené pouze pro těhotné ženy nebo rodiny s dětmi. Za parkování na těchto místech vám hrozí stejná pokuta jako stání na místě pro invalidu.

red

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.