Donald Trump: Nový hotelový řetězec střední kategorie

Rodina hotelů Donalda Trumpa se rozšiřuje o „chudší příbuzné“. Ke známým luxusním ubytovacím zařízením přibude řetezec hotelů střední kategorie pod značkou „American Idea“ a také čtyřhvězdičkové hotely Scion.

Takto by měla vypadat vstupní hala nových hotelů Scion. Zdroj: Trump Hotels

Společnost Trump Organization v úterý v New Yorku oznámila, že se chystá vybudovat nový řetězec hotelů střední cenové kategorie, a to pod značkou „American Idea“. První tři hotely by se měly otevřít ve státě Mississippi.  Donald Trump ml. a Eric Trump, synové prezidenta Donalda Trumpa, kteří společnost Trump Organization řídí, uvedli, že pro nový hotelový řetězec načerpali inspiraci během cestování při otcově prezidentské kampani.

Společnost Trump Organization, která zastřešuje stovky firem, nyní vedou prezidentovy synové. Kritici však přesto poukazují na nedostatečné oddělení politiky a obchodních aktivit prezidenta, neboť rozhodování může i nadále probíhat v rodinnému kruhu.

Ve státě Mississippi se vzniknou i první hotely dalšího Trumpova řetězce zvaného „Scion“. Mají to být čtyřhvězdičkové hotely, které poskytnou špičkové služby ve městech, kde by se plnohodnotný luxusní hotel Trump neuživil.

Čtyři mississippské hotely z obou řetězců bude vlastnit společnost Chawla Hotels. Trump Organizations za nové podniky získá poplatky za řízení a franšízu. Společnost Chawla Hotels vlastní 17 hotelů pod různými franšízovými názvy.

Společnost Chawla Hotels založil dnes již  zesnulý V. K. Chawla, který za války utekl z Indie. Jeho syn Dinesh Chawla, generální ředitel společnosti Chawla Hotels, vysvětluje, že do Spojených států přišel jeho otec jako legální přistěhovalec z Kanady.

Hotel Scion vznikne na zelené louce v Clevelandu ve státě Mississippi, v deltě řeky, kde funguje významný cestovní ruch spojený s bluesovou hudbou. Hotel bude stát 20 milionů USD a financování zajistí místní Guaranty Bank.

V deltě řeky Mississippi budou stát i tři hotely American Idea, jeden v Clevelandu, druhý v Clarksdale a třetí v Greenville. Tyto hotely vzniknou renovací stávajících hotelů, přičemž podle Chawly každá renovace přijde přibližně na 1,5 milionu USD.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..