Dominikánská republika v karnevalových barvách

Partnerský článek

Až do konce února se do ulic La Vega, Santiago, Samaná, La Romanaa mnoha dalších měst vydávají karnevalové masky, aby oslavily příchod blížících se Velikonoc. V neděli 5. března pak maškarní průvod projde po promenádě v Santo Domingu a 12. března v Punta Caně.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Původ karnevalů v Dominikánské republice sahá do dob španělské kolonizace okolo roku 1520. Popularitu si získaly zejména po vítězství v bojích za nezávislost v roce 1844.

Jednoznačně nejnavštěvovanější a nejteatrálnější jsou karnevaly ve městě La Vega. Kulhaví čerti „Diablos Cojuelos“ procházejí městema pronásledují přihlížející diváky měchy zvanými „Vejigas“, které obsahují směs citronové šťávy, popelu a soli, pěnu či balonky naplněné vodou.Ve městě Santiago de los Caballeros jsou k vidění tzv. Lechones symbolizující prasata s ptačím zobákem a v Puerto Plata Taimáscaros reprezentující indiánská božstva. Při přípravě masek se užívají nejrůznější materiály a předměty, např. zrcadélka, zvonky, banánové listy, sláma, kůra i skořápky.

Dominikánské cestovní agentury pořádají za karnevaly organizované výlety. V ceně je doprava klimatizovaným autobusem, dárkový balíček, občerstvení, oběd, zdravotní služby a vstup do zázemí maškarních průvodů.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..