Dominikánská republika: Koktejl v rytmu merengue

Lobby bar pražského hotelu Sheraton patřil včerejšímu setkání zástupců cestovních kanceláří a agentur s Národním turistickým úřadem Dominikánské republiky.

Na snímku zleva Klára Hálková, pověřená vedením tuzemského zastoupení Národního turistického úřadu Dominikánské republiky, společně s kolegyní Lucií Faltovou a tanečníky. Foto: Vlaďka Bratršovská

Koktejl v rytmu merengue byl uspořádán tuzemským zastoupením jako poděkování partnerům za úžasnou spolupráci při propagování Dominikánské republiky na českém trhu. A statistiky hovoří za vše. O statistikách, trendech a aktivitách pohovořila Klára Hálková, pověřená vedením pražského zastoupení, společně s kolegyní Lucií Faltovou.

Od ledna do května letošního roku zavítalo do země celkem 2 696 014 turistů z celého světa. Oproti stejnému období loňského roku představuje toto číslo 6,7% nárůst. Obohacením turistické nabídky o nové atrakce a aktivity se doba pobytu prodloužila na devět nocí, rovněž se zvýšila průměrná útrata na osobu/den ze 130,7 USD na 133,45 USD. V roce 2016 bylo hostům k dispozici celkem 75 205 hotelových pokojů, průměrná obsazenost činila 78 % a letos přibude dalších šest tisíc lůžek. Nejvíce turistů přijíždí z Evropy, nárůst o 21,5%, a z České republiky byl nárůst jenom během května o 67 % procent oproti loňskému květnu.

Ano, Dominikánská republika je v kurzu, a tak se tančilo smyslné merengue a melancholická bachanta, na kuráž se míchaly výborné koktejly z dominikánského rumu a všude nás doprovázel barevný, karnevalový čert „Diablo Cojuelo“ a výborné kanopky.

Vlaďka Bratršovská

 

Fotogalerie:

[wzslider]

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..