DB Schenker získal od společnosti Lufthansa cenu za ekologické aktivity

Partnerský článek

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker získal od letecké společnosti Lufthansa cenu zákazníků za výjimečné zapojení do environmentálních aktivit. Ocenění pro DB Schenker bylo vyhlášeno v rámci 4. ročníku Dne péče o klima, který pořádala Lufthansa ve Frankfurtu nad Mohanem. Pro společnost DB Schenker je to letos již třetí významné ocenění za aktivity vedoucí ke zlepšování klimatických podmínek.

Foto: archiv DB Schenker

Foto: archiv DB Schenker

Cena pro DB Schenker byla udělena za úspěšné realizování dohod o snižování emisí uhlíku. Společnost se zavázala ve střednědobém horizontu zredukovat objem látek, které znečišťují ovzduší, a přizpůsobit své působení v oblasti logistiky tak, aby co nejméně zasahovalo životní prostředí. Ekologické dohody rovněž reflektují postupnou integraci klíčových ukazatelů udržitelnosti do obchodního vztahu zákazníků s poskytovateli přepravy.

Toto ocenění odráží a podporuje náš cíl stát se do roku 2020 průkopníkem ekologie a udržitelnosti v přepravním průmyslu. Posiluje navíc snahu zahrnout do našeho plánu také dopravní společnosti, abychom společně dospěli k dlouhodobě udržitelnému rozvoji s eliminováním uhlíkových emisí,“ uvedl Karl-Friedrich Rausch, generální ředitel DB Schenker.

Společnost DB Schenker získala ve střední Evropě dvě významná ocenění za počiny na poli ekologie již v první polovině letošního roku. První z nich byla cena za inovativní systém osvětlení GreenWarehouse instalované na pobočce DB Schenker v Linci, druhé ocenění Energy Globe Award společnosti udělila spolková země Korutany za aktivity vedoucí ke snížení emisí oxidu uhličitého v rakouském Klagenfurtu a jeho okolí.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.