Další španělská destinace bude mít přímé letecké spojení

Partnerský článek

Tou novou destinací je ALICANTE. A létat se bude nikoliv z Prahy, ale z pardubického letiště. Pardubice a Alicante budou propojeny díky letecké společnosti Ryanair, která od konce března 2018 bude dvakrát týdně létat přímo na středozemní pobřeží Costa Blanca.

Foto: Turespaňa

Konečně se tedy toto pobřeží, které v devadesátých letech zažilo český turistický boom, jenž bohužel zrušením přímého spojení upadl, opět stane dostupným. Letiště El Altet je zcela zrekonstruované a nachází se pouhých 12 km od hlavního města provincie Alicante, která je jednou ze tří oblastí valencijského autonomního regionu.

Co všechno vám Alicante nabízí?
Alicante je ideální destinace pro ty, kdož mají rádi kombinaci koupání a turistiky. Město má celkem osm městských pláží, a dokonce i jednu pláž pro psy, tzv. friendly for dogs. Pyšní se nádhernou palmovou promenádu a řadou muzeí a památek. Alicante bylo totiž pod názvem Lucentum založeno Římany, ale od osmého století je ovládali Maurové. Není divu, že jednou z největších zajímavostí města je velmi moderní archeologické muzeum.

Alicante je obklopeno též řadou golfových hřišť, dostupných z hlavního města.

Alicante je zároveň i velký jachetní přístav, který před mraky kryje horský masiv Serra de´Orxeta. Nachází se zde úžasné interaktivní muzeum Volvo Ocena Rare, ve kterém návštěvník zažije na vlastní kůži, jaké je to být přímým účastníkem regat neboli světových závodů plachetnic.

Od Vánoc až do Tří králů se název města skloňuje v celém Španělsku. Z Alicante totiž pochází sladká vánoční pochoutka, která nesmí chybět při vánočním hodování. Turrón, mandlový dezert. Ten nejlepší se vyrábí právě v oblasti Alicante.

Alicante je skvělá destinace pro městskou plážovou turistiku, pro golfisty, pro ty, kteří se rádi potápějí, a v období jara a podzimu je to pak skvělá destinace pro seniorskou turistiku.

www.alicanteturismo.com

www.spain.info

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.