Dachstein ze štýrské strany

Celkem 135 golfových jamek. Téměř třítisícové štíty z obou stran, k chození i šplhání. Stovky kilometrů cest pro ježdění na kole. Široké možnosti pro sport, odpočinek i dobré jídlo. To je region Schladming-Dachstein.

Foto: Gery Wolf

Na jižní, štýrské straně Dachsteinu leží údolí řeky Enns, které z druhé strany ohraničují Schladmingské Taury. Městečko Schladming jistě znáte z jeho zimní, lyžařské stránky. Jako centrum výprav za dobrodružstvím vás ovšem přívítá stejně dobře i v létě.

Jamky pod horami

Své golfové srdce můžete v oblasti Schlad- ming-Dachstein potěšit hned čtyřikrát, a to na úseku pouhých 50 km. K dispozici tu jsou čtyři špičková 18jamková hřiště. V Radstadtu vás k 12. odpališti dopraví kabinková lanovka, hřiště Dachstein- -Tauern představuje velkou sportovní výzvu, Schloss Pichlarn 3 nabídne nádherné výhledy na osamělou horu Grimming a Ennstal-Weißenbach 4 leží ve velmi cenné přírodní rezervaci. Dohromady si tyto čtyři resorty říkají „golfové safari“ a herní zážitky na celkem 135 jamkách podpoří karta „Golf in Ski amadé Card (na 3, 4 nebo 5 dnů).

Ledový vrchol & spol.

Foto: Andreas Walcher

Je těžké odolat magnetismu monumentálního vrcholu Dachsteinu (2995 m n. m.). Cesta na vrchol je různá, má ovšem dvě krajní podoby: svezením lanovkou nebo lezením jižní stěnou. Lanovka na jižní straně vede od Türlwandhütte na Bergstation Hunerkogel a má dvě panoramatické kabiny. Nad terénem jede až ve výšce 210 m a můžete se vézt i na střeše kabinky, kde je prostor na stání. Je to samozřejmě naprosto bezpečné.

Výhledy z horní stanice může ještě umocnit pohled z proskleného vyhlídkového můstku Sky Walk, a pokud máte odvahu, pak i ze závěsné lávky nazývané „Schody do nikam“ 1. Lze se podívat i dovnitř ledovce: tzv. Ledový palác je fascinující přehlídkou ledových pilířů, kleneb a do ledu vyřezávaných postav.

Drsnou vápencovou tvář Dachsteinu si můžete doslova osahat při výstupu po zajištěné cestě Super Ferrata. Výchozím místem je parkoviště u dolní stanice lanovky, asi 5 km z Ramsau am Dachstein. Ferrata se skládá ze tří samostatných cest Anna, Johann a Schulter a překonává úžasných 1200 výškových metrů. Ve stěně v závratné výšce daleko od běžného světa strávíte při výstupu téměř 7 hodin, z čehož vyplývá, že dobrá kondice je nezbytností.

A pokud se na náročnou stěnu Dachsteinu ještě necítíte, na jižní straně Dachsteinu je celkem 19 zajištěných cest ve všech stupních obtížnosti.

[box]

Kde bydlet: Doporučujeme Arx Hotel‑Restaurant v Rohrmoosu 2 (vynikající snídaňový bufet), Romantik Hotel Schloss Pichlarn v Aigenu a Junger Römer v Radstadtu.

[/box]

Amara Zemplinerová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..