Czechoslovak Inspiration in MICE

Tak se jmenoval seminář, který uspořádalo Prague Convention Bureau v Lobkowiczském paláci na Pražském hradě.

Foto: Naďa Rybárová

Seminář, který moderoval Petr Klymec, pořadatel konference 360° Travel Trends, zahájil Roman Muška, ředitel PCB, které tento rok slaví desáté narozeniny, a William Lobkowicz stručně nastínil historii svého rodu a rodového majetku v posledních 100 letech.

V panelu, ve kterém se hovořilo o tom, jaký dopad na MICE průmysl mělo přijetí eura Slovenskem před deseti lety, vystoupil bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma, nyní působící ve společnosti KPMG, který zdůraznil, že pro MICE sektor by bylo výhodnější, kdyby i Česká republika euro přijala. O situaci na Slovensku promluvil Ján Svoboda, president asociace Heritage Hotels of Europe, který se zmínil mimo jiné i o tom, že Slovensko je doposud v jistém ohledu nepoznaná země, což je nepochybně z hlediska MICE průmyslu výhoda, na druhou stranu země postrádá kongresové centrum, a proto je obtížné pořádat velké kongresy. To potvrdil i Petr Břinčil ze společnosti GUARANT International, která pořádá příští rok v Bratislavě kongres, na kterém se očekává 3000 účastníků, a je tedy třeba kombinovat tři venues.

Ve druhém bloku nazvaném, Present and Future: How do the Czech Republic and Slovakia Inspire the World?, hovořil Petr Klymec o tom, jak budou vypadat eventy v oboru cestovního ruchu v budoucnosti, a Klára Honzíková (Socialbakers), Martina Mlynská (sli.do) a Daniel Musil (AITOM), představili české a slovenské společnosti, které dosáhly významného úspěchu ve světě.

Naďa Rybárová

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.