Cyklozvonění na Smíchově

V sobotu 12. září se náplavka na pražském Smíchově rozezní stovkami cyklistických zvonků. Vltavské nábřeží u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání. Místo původního parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, půjčovna elektrokol, Segway, městských kol a dalších samohybů. Spanilou jízdu cyklistů Prahou zakončí koncert skupiny The Love Songs Orchestra.

Foto: Kavalenkau, Shutterstock.com

Foto: Kavalenkau, Shutterstock.com

Společným zvoněním na cyklistické zvonky se účastníci akce pokusí před polednem probudit smíchovskou náplavku. Ta v uplynulých letech sloužila především k parkování. Město výhledově plánuje oživit tuto část Smíchova a každý tak dostane možnost vyzkoušet si, jak by náplavka mohla v budoucnu vypadat. Společně s uzavřením jednoho jízdního pruhu na ulici Strakonická a Hořejší nábřeží se zde vytvoří prostor pro bezpečný příjezd jízdních kol z obou hlavních směrů.

Třímetrový pruh v délce 3,5 km pak bude po celý den sloužit jako testovací dráha pro elektrokola, nákladní a městská kola. Na místě bude možné vyzkoušet si jízdu na nejrůznějších šlapacích, odrážecích a jiných dopravních prostředcích. Elektrokola, nákladní kola, skládací či městská kola budou připravena i pro ty, kdo dorazí pěšky nebo přijedou tramvají. Provoz osobních a nákladních automobilů bude zachován ve druhém jízdním pruhu, vzhledem k sobotnímu provozu by měl být průjezd Smíchovem hladký.

Odpoledne čeká na návštěvníky také módní přehlídka s jízdními koly. Nová i recyklovaná městská kola budu hrát hlavní roli v přehlídce, která ukáže nový rozměr městské cyklistiky – kolo jako životní styl a vyjádření jedinečnosti. Originální modely doprovodí tašky a kabelky značky VAHO Trashion, keré jsou vyráběné z recyklovaných pneumatik, duší a reklamních bannerů.

Návštěvníci budou moci změřit své síly na kolech i v testech vědomostí. Mobilní dílna Bajkazyl bude zdarma poskytovat jednoduchý servis kol. Iniciativa Cyklisté sobě zase bude na místě sbírat podněty od uživatelů jízdních kol. Kampaň Nakupuj na kole se snaží ukázat, že jízdní kolo může být užitečným pomocníkem i v denním životě rodiny.

Informace a program akce najdete na www.cyklozvoneni.cz.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..