Cyklistika v Burgenlandu. Přehled tras a okruhů

Zhruba 2.500 km perfektně vybudovaných a značených cyklotras nabízí Burgenland pro ultimativní zábavu na kole.

Foto: www.burgenland.info

Foto: www.burgenland.info

Sedm vybraných TOP cyklotras zve k poznání a prožití Burgenlandu a nabízí jedinečné zážitky: nejznámější a také nejoblíbenější je cyklostezka kolem Neziderského jezera B10 „Neusiedler See-Radweg“ (135km), vyznamenaná 5 hvězdičkami od ADFC (Všeobecný německý svaz cyklistiky). Pozorujte přírodu na cyklostezce B20 „Lackenradweg“ (48 km) v národním parku Neziderské jezero – Seewinkel, objevte vinařské a kulturní požitky na cyklostezce B12 „Kirschblüten-Radweg“ (43 km) a “Festival-Radweg“ (65 km), sjíždějte kopce v regionu Rosalia na cyklostezce R32 „Rosaliaradwanderweg“ (58 km) a projeďte 260 km na elektrokole po cyklostezce „Paradies-Route Südburgenland“. Nebo poznejte nejmladší dějiny evropských hranic na trase „EuroVelo 13“ – Iron Curtain Trail (celková délka 10.400 km).

Další cyklostezky s velmi dobrou infrastrukturou v Burgenlandu vedou zemí slunce-středním Burgenlandem po trase “Sonnenland Tour“ (130 km), po cyklostezce B 40 „Rotweinradweg“ (36 km), B 41 „Zöberntal- Rabnitztal“ (36 km), B 42 “Waldquellenweg“ (18 km), B 46 „Lisztwanderweg“ (27,5 km) a po trase přírodního parku B 49 „Naturpark Radwanderweg“, nebo po dalších menších okružních trasách. Obzvláště vhodná pro rodiny je cyklostezka B 43 „Familienthermen-Radwanderweg“ (21 km) nebo výlet drezínou.

Všechny cyklotrasy jsou dobře značené a většinou asfaltované. Vyberte si tu svou! Místní ubytovací a gastronomické podniky zaměřené na cyklistiku navíc udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek. Vzhůru do sedla a hurá do Burgenlandu – na kole vstříc slunci!

www.burgenland.info/cz

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..