Co se děje v elektrárně v noci?

To můžete zjistit ve středu 4. července, kdy se budou konat noční prohlídky Orlíku, druhé největší vodní elektrárny v České republice.

Foto: Písecko

„Noční exkurze patří na Orlíku už tradičně k létu. Letos ji vypisujeme před svátky, aby ji stihli i ti, co jedou na prodloužený víkend pryč,“ říká za pořadatele Martin Slavík. Noční prohlídka provozu trvá 60 minut a k dispozici je několik zkušených průvodců, kteří ukážou hned několik unikátů, jako je obří Kaplanova turbína, přivaděč vody, jehož průměr připomíná tubus metra nebo Vltavského Poseidona.

Exkurze se ve středu 4. 7. 2018 budou konat v 20:00, 21:30, 23:00 a 24:00, cena je 60 korun za osobu. Návštěva provozu je vhodná pro dospělé a rodiny s dětmi nad 6 let. Komu nebude vyhovovat noční exkurze, může využít denní termíny v pondělí, středu či sobotu dopoledne.

„Připravili jsme letos také prodloužené speciální exkurze, jejichž součástí je kryt civilní obrany, jenž se skrývá v horninovém svahu u hráze,“ říká za organizátory Martin Slavík a dodává s tím, že prohlídky včetně krytu jsou stanoveny na sobotu 7. 7. 2018 od 14 hodin. Rezervace na všechny termíny je vždy nutná na čísle 737 50 69 50 nebo písemně na pisecko@email.cz.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..