Co nabídne letošní mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha?

Partnerský článek

Monumentální duchovní díla Antonína Dvořáka, klavírní virtuosové, světové orchestry a velcí sólisté, oslava 100. výročí republiky, pocta Leonardu Bernsteinovi, cyklus komorních koncertů i mladé talenty – taková bude v letošním roce Dvořákova Praha, která se uskuteční od 7. do 21. září.

Klíčová programová řada Dvořák Collection letos uzavře dvouletý cyklus, ve kterém představuje mistrovu vokálně-instrumentální tvorbu – oratoria, kantáty a mše. Do rukou Jakuba Hrůši a rezidenčního orchestru České filharmonie svěřil festival monumentální Dvořákova díla Svatební košile a Svatá Ludmila.

Sbírku prestižních orchestrů festivalu rozšíří britský ansámbl Orchestra of the Age of Enlightenment, rakouská Camerata Salzburg nebo londýnský orchestr Academy of St Martin in the Fields, který svůj dlouho trvající věhlas založil na skvostné interpretaci Mozarta. Po dvou letech se do Prahy vrací Staatskapelle Dresden, tentokrát s dirigentem Manfredem Honeckem a okouzlující Bernardou Fink.

Největší instrumentalisty současnosti v programu reprezentují klavíristé Krystian Zimerman, Jevgenij Kissin, Valentina Lisitsa či houslistka Janine Jansen. V pozici kurátorky komorní řady se poprvé představí žena, izraelská klarinetistka Sharon Kam.

Předprodej festivalových vstupenek byl zahájen na www.dvorakovapraha.cz.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.