Chorvatsko má nový propagační spot

Partnerský článek

Na veletrhu World Travel Market (WTM) v Londýně byl v rámci chorvatského stánku premiérově uveden nový propagační spot Chorvatského turistického sdružení. Nový propagační spot se natáčel na různých typických lokalitách v Chorvatsku a vystupuje v něm 10 známých a slavných osobností ze světa sportu a umění, mezi nimiž jsou Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandžukić, Mateo Kovačić, Dejan Lovren, Dario Šarić, Marin Čilić, duo 2Cellos, Maksim Mrvica a Zrinka Cvitešić.

Foto: CHORVATSKÉ TURISTICKÉ SDRUŽENÍ

Režisérem spotu je známý a úspěšný chorvatský režisér a scenárista Nevio Marasović a partnerem projektu je agentura BBDO Zagreb. Krom známých chorvatských destinací má spot za cíl také propagaci dalších forem nabídky, jako je kulturní a historické dědictví, enogastronomie, aktivní dovolená, námořní turistika, přírodní krásy a jiné segmenty chorvatského cestovního ruchu.

Podle statistiky Chorvatského turistického sdružení uskutečnili v období od ledna do října zahraniční turisté v Chorvatsku 16 milionů příjezdů (+ 14 %) a 88,8 milionu přenocování (+ 12 %) a přírůstky zaznamenávají i domácí turisté s nárůstem o 8 % v příjezdech a 13 % v přenocováních.

Během prvních deseti měsíců roku realizovali nejvíce přenocování turisté z Německa (20,6 milionu přenocování), Slovinska (10 milionů přenocování), Rakouska (7,5 milionu přenocování), Polska (6,3 milionu přenocování) a České republiky (5,4 milionu přenocování).

Chorvatsko navštívilo v prvních deseti měsících 783 878 (+ 7 %) Čechů, kteří uskutečnili 5 403 901 (+ 6 %) přenocování. V období od ledna do října realizovali Češi nejvíce přenocování ve Splitsko-dalmatské župě (1,8 milionu přenocování), na Istrii (907 tisíc přenocování) a v Zadarské župě s 873 tisíci přenocováními. Následují Kvarner (705 tisíc přenocování), Šibenicko-kninská župa s 606 tisíci přenocováními, Dubrovnicko-neretvanská župa s 301 tisícem přenocování a Licko-senjská župa se 150 tisíci přenocováními. Top destinacemi jsou pro Čechy Baška Voda, Gradac, Biograd na Moru, Omiš, Umag, Medulin, Rogoznica, Podgora a Vodice.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.