Cestovnímu ruchu se bude věnovat i nový náměstek ministerstva kultury Jiří Vzientek

Agendu využití kultury a kulturního dědictví v cestovním ruchu a při formování obrazu naší společnosti v zahraničí bude na ministerstvu kultury zajišťovat náměstek Jiří Vzientek, kterého ministr Antonín Staněk jmenoval 9. srpna 2018. ​

Foto: Ministerstvo kultury ČR

„Již při svém nástupu do ministerského úřadu jsem zmínil, za jak důležitou považuji propagaci České republiky v zahraničí právě prostřednictvím kultury. Jiří Vzientek má v oblasti zahraničních vztahů a managementu cestovního ruchu dlouholeté zkušenosti, které při naplňování agendy beze zbytku využije,“ řekl ministr kultury Antonín Staněk.

Jiří Vzientek vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě, pracoval mj. jako náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro řízení oblasti územního plánování a cestovního ruchu, jako krajský koordinátor cestovního ruchu nebo jako poradce pro zahraniční prezentaci Ministerstva zahraničních věcí ČR.

„Souhlasím s panem ministrem, že propagace České republiky v zahraničí prostřednictvím kultury je velmi důležitá. Právě díky kulturnímu dědictví po našich předcích je Česká republika atraktivní destinací pro návštěvníky a cestovní ruch významnou částí naší ekonomiky. Díky kultuře je do jisté míry snazší danou zemi s jejími specifiky představit a ukázat tak, že naše kulturní tradice a památky stojí za bližší poznání,“ řekl náměstek Jiří Vzientek. 

Kromě této agendy budou v kompetenci náměstka činnosti stanovené zákonem o státní službě, tedy zastupování ministra kultury ve vládě a ve výborech a komisích Poslanecké sněmovny a Senátu. 

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..