Cestovatelská beseda o Ekvádoru

Poznejte málo turisticky prozkoumaný Ekvádor. Cestovatelská beseda se bude konat v pondělí 24. února od 19 hodin v kavárně Potrvá v pražských Dejvicích.

Zdroj:

Zdroj: Jana Zahrádková, AFS Mezikulturní programy, o.p.s.

Beseda z cyklu Svět zblízka zavede návštěvníky do země, která dostala jméno díky geografické poloze na rovníku. Ekvádor turisty zatím úplně neobjevený oproti sousednímu Peru. V Ekvádoru se můžete během jedné dovolené navštívit pláže oblíbené mezi surfaři, hornaté andské masivy i  amazonskou džungli.

Na přednášce se dozvíte, jak probíhá oslava Nového roku v hlavním městě, kde i na rovníku může být pořádná zima. Podíváte se jak, se farmaří v pralese, a jak vypadají destinace vyhledávané volnomyšlenkářskými světoběžníky. Objevíte kouzlo lázeňské vesničky Baños se hřmícím vulkánem za zády, ale i to jaké problémy na vás čekají, když se ocitnete v Ekvádoru bez cestovního pasu. A také navštívíte amazonský kmen Shuar, který vás zasvětí do svých zvyků a přípravy čarovných lektvarů, u kterých je těžké neztratit hlavu.

Jak voní indiánky z pralesa a jak indiánky z hor? A proč Ekvádorci rádi chovají morčata a jaké další množství chutí a vůní skrývá ekvádorská kuchyně? Na tyto otázky vám odpoví a besedou provede Jana Zahrádková, výtvarnice a učitelka s obrovskou vášní pro cestování, Jižní Ameriku a španělský jazyk.

Hlavním partnerem celého projektu je nezisková nevládní organizace AFS Mezikulturní programy, o.p.s.

red

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.