Češi mohou bezvízově cestovat až do 152 zemí světa

Partnerský článek

Dle žebříčku síly cestovních pasů (Global Passport Power Rank 2017) se Česká republika umístila na osmém místě. Do nejvíce států světa mohou bezvízově vycestovat občané Německa a Singapuru (159).  

Foto: Shutterstock

Do zahraničí ročně vycestuje na dovolenou 4,3 milionu Čechů, z nichž přibližně 75 % tráví svůj pobyt ve dvanácti nejnavštěvovanějších zemích, do kterých je možné vycestovat bezvízově. Vízum si čeští turisté nejčastěji hradí na cestách do Egypta. Cena víza aktuálně činí 25 USD. Začátkem roku Egypt uvažoval o zvýšení ceny poplatku na 60 USD. Od tohoto záměru však prozatím upustil. Dalšími zeměmi s vízovou povinností či s povinností registrace pro české občany jsou např. Kuba, Srí Lanka, Vietnam, Čína či Rusko.

AČCKA spolu s evropskou asociací ECTAA v minulosti spoluiniciovala zrušení vízové povinnosti do Thajska a Spojených arabských emirátů, které jsou nejnavštěvovanějšími cíli v segmentu exotických zájezdů. Thajsko, které v loňském roce navštívilo 43 tis. českých občanů, zrušilo vízovou povinnost v roce 2011. Turistické vízum od roku 2015 nepožadují ani Spojené arabské emiráty, které se v loňském roce staly cílem návštěvy pro 55 tisíc českých občanů.

Zdroj: AČCKA

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *