Češi létají nově na Jamajku bez víz

Od března si nemusí Češi zajišťovat víza na Jamajku. Ušetří tak poplatek za vystavení 20 USD (cca 400 korun), řekla pro TTG Sylva Santarová, ředitelka společnosti TMR International zastupující turistické centrály Britských Panenských ostrovů, Keni a Jamajky.

Foto: www.visitjamaica.com

Foto: www.visitjamaica.com

Pokračujeme v pozitivním přístupu odstraňováním bariér vůči cestovnímu ruchu, tím, že vytváříme snazší přístup návštěvníkům z nových a vznikajících trhů,” řekl pro eTN Global Travel Industry News Wykeham McNeill jamajský ministr pro turistický ruch a průmysl.

Lepší spojení

„Zároveň od nového zimního letového řádu 2013/2014 budou moct čeští turisté využít lepšího leteckého spojení z Mnichova, který je snadno dostupný autem či autobusem. Odtud poletí přímý let společnosti Condor do jamajského Montego Bay, kam dnes létá pouze z Frankfurtu,“ dodala Santarová. Cesta přes Londýn bohužel nenavazuje a turisté tu často musí i nocovat.

Karibský ostrov Jamajka s nádhernými plážemi, mnoha vodopády a řekami nabízí nejen skvělé potápění a šnorchlování, výlety na bambusových raftech, ale i pěší turistiku v Modrých horách, kde se pěstuje jedna z nejlepších druhů kávy na světě. 12 golfových hřišť uspokojí náruživé golfisty, milovníky hudby, tance a dobré kuchyně zase každoroční reggae festivaly, exotické speciality jerk a skvělé míchané nápoje. Díky charterovému spojení je Jamajka na dosah.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.