Čedok má nového ředitele

Předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Čedok a.s. se stal JUDr. Jan Koláčný.

jan-kolacny-01

Dne 22. listopadu 2016 po valné hromadě společnosti Čedok a.s. dozorčí rada odvolala představenstvo společnosti. Novým předsedou představenstva a současně generálním ředitelem Čedok a.s. se stal JUDr. Jan Koláčný.

V cestovním ruchu působí Jan Koláčný od roku 1996. V letech 2001–2011 byl obchodním ředitelem cestovní kanceláře Exim Tours. Ta se během jeho působení stala jedničkou na trhu a rozrostla se téměř desetinásobně. Zatímco v roce 2001 Exim tours vypravil 28 tisíc zájezdů při obratu 315 milionů korun, v roce 2010 byly tržby 3,5 miliardy a počet klientů vzrostl na 263 tisíc.

V letech 2011– 2016 Koláčný působil ve vedení polské cestovní kanceláře Itaka, která je největší cestovní kanceláří ve střední Evropě. Itaka vypravila v roce 2015 celkem 607 tisíc zájezdů při tržbách 390 milionů eur, tj. kolem 10,5 miliardy korun. Koláčný v Itace odpovídal za zahraniční kontrakty společnosti. Od srpna 2016, kdy Itaka odkoupila většinový podíl v Čedoku od tureckoamerické investiční společnosti Odien, působí Koláčný jako představitel nového vlastníka u vedení Čedoku.

Změnou ve vedení společnosti pokračuje reforma Čedoku, která začala uvedením širší a rozmanitější nabídky pro letní sezónu 2017. Čedok podstatně navýšil nabízenou kapacitu v prodeji a uvedl na trh nové turistické destinace a hotely, řadu z nich exkluzivně na českém trhu.

V nejbližších dnech Čedok poprvé na českém trhu představí prestižní koncept dětských klubů ScoobyDoo v licenci americké společnosti Warner Bros Entertainment.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..