British Airways přesouvá část svých dálkových linek na Terminal 3 na letišti Heathrow

Od 14. října přesunula letecká společnost British Airways část svých dálkových letů z Terminálu 5 londýnského letiště Heathrow na Terminál 3. Děje se tak v rámci rozsáhlé reorganizace letiště. Tento krok usnadní cestování českým zákazníkům British Airways do vybraných dálkových destinací, jelikož navazující lety z a do Prahy jsou operovány právě z Terminálu 3.

Zdroj: British Airways

Zdroj: British Airways

Linky, které British Airways přesouvá, patří mezi Čechy k nejoblíbenějším. Jedná se o Las Vegas, Miami, Phoenix, Denver, Vancouver, Cape Town, Accra a Nairobi. Jeden ze dvou denních letů do Miami bude navíc od 25. října operován zbrusu novým Airbusem A380. Od jara příštího roku bude největší dopravní letadlo v barvách British Airways nasazováno také na linku do Vancouveru.

Realizovaným přesunem mezi terminály se cestujícím z Prahy výrazně zkrátí doba přestupu na navazující dálkové spoje. Zároveň byl posílen zavazadlový systém tak, aby byl zajištěn hladší a rychlejší přesun zavazadel mezi jednotlivými terminály. Z Terminálu 3 tak bude letecká společnosti do budoucna operovat lety do 21 krátkých i dálkových destinací, včetně Prahy, Budapeště či Vídně. Celkově British Airways odbaví z Londýna v průměru na 700 letů denně a přepraví až 100 tisíc zákazníků za den. Hlavním terminálem British Airways zůstává na Heathrow i nadále Terminál 5, ze kterého jsou operovány lety do celkem 115 destinací na všech pěti obydlených kontinentech světa.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..