Asie vtrhne do Braníka

AsianFest 2018, největší kulturně gastronomický festival ve střední Evropě, přinese již poslední víkend v červenci dokonalou atmosféru a autentické zážitky ze zemi, jako jsou Čína, Vietnam, Thajsko, Indie, Korea, Japonsko, Filipíny, Indonésie, Malajsie či Srí Lanka.

Foto: archiv festivalu

Festival nabídne místní kuchyni v podání nejlepších evropských asijských restaurací, kulturní vystoupení nejslavnějších asijských umělců na pěti různých scénách a zmenšeniny nejznámějších asijských památek. AsianFest není jen o jídle, ale překročení jeho bran přenese návštěvníky do Asie a zabaví je na celý víkend.

AsianFest 2018 se uskuteční 27.–29. července 2018 na Branické louce v Praze. Jednou z nejzajímavějších atrakcí festivalu bude zcela jistě možnost prohlédnout si zmenšené repliky slavných uměleckých a architektonických asijských památek, jako je socha Buddhy z ostrova Phuket nebo 20 metrů široký pekingský císařský palác, šanghajská stará čínská čtvrť plná obchodů nebo pláž thajského ostrova Ko Pha Ngan. Především děti pak zabaví Pandaland s živými poníky a papoušky.

Druhý ročník AsianFest nabídne 120 restaurací, které budou servírovat autentické asijské pochoutky, představí 350 umělců, kteří dorazí přímo z Asie, a impozantními uměleckými a architektonickými památkami postavenými na ploše 30 000 m2 zprostředkuje nezapomenutelný zážitek. Návštěvníci získají pocit, jako by skutečně odjeli do dalekých zemi.

Foto: archiv festivalu

Vzhledem k rozsahu je program festivalu rozdělen do tří dnů. Každý den budou na programu jiná umělecká vystoupeni a večery ozáří pyromuzikalní ohňová show v podání AsianFest Imagination. Na nedělní večer je pak připraven evropský ohňostrojový rekord – největší ohňopád osvítí na jednu minutu Branicky most po celé jeho šířce.

Hlavní formou dopravy na AsianFest 2018 jsou lodě, které dopraví návštěvníky ze smíchovské náplavky přímo do přístaviště, odkud se snadno dostanou do festivalového areálu.

Vstupenky jsou k zakoupeni online na stránkách festivalu a nabízí se několik úrovní vstupu. Výtěžek ve výši 5 % z každé vstupenky půjde přes AsianFest Foundation na dobročinné účely. Každý z návštěvníků bude moci pomoci aplikace AsianFest hlasovat, kam část jeho vstupného poputuje. Bude si moci vybrat ze dvou projektů; stavba školy nadací Kintari na indonéském ostrově či nadaci Help Chang, která se zaměřuje na záchranu slonů v Thajsku.

Pro ty, kteří přijedou z daleka, nebo si asijské zážitky budou chtít užít se vším všudy, jsou určeny AsianFest Resorts. Luxusní mobilní ubytování v indonéském stylu, které nabídne hostům maximální pohodlí.

Aplikace AsianFest, která se spouští 29. května, bude návštěvníkům sloužit jako podrobný průvodce programem festivalu a je ke stažení pro Android a iOS.

AsianFest je propojen s dvěma partnerskými festivaly, které budou probíhat v Praze ve stejném termínu. Paradise Island 2018 přenese do Braníku thajské pláže a nabídne multižánrový hudební program. Ynspirology je urban festival určený pro všechny, kteří milují současné internetové hvězdy, letošní ročník proběhne ve Žlutých lázních.

www.asianfest2018.cz

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.