Anketa: Exotika v nabídkách touroperátorů

Již tradičně se v říjnu zaměřujeme na nabídku touroperátorů v oblasti exotických cílů, kteří v této době věnují maximální úsilí přípravě katalogů pro nadcházející sezonu. Znovu jsme se s našimi otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku.

Foto: Shutterstock

1) Objeví se ve vaší nabídce nějaké novinky v oblasti exotických cílů?

2) Jaký je váš výběr z leteckých společností pro přípravu zájezdů do exotických destinací?

3) Na kterou z destinací z vaší nabídky letos sázíte nejvíce?

Miloš Podpěra

ředitel China tours

1. Jako specialista na poznávací zájezdy do Asie máme našimi cestami celý region dlouhodobě pokrytý. Prostor pro novinky se u nás proto skrývá především v tématech cest, resp. v zaměření zájezdu. Od nabídky „klasických“ poznávacích cest tak kaž­doročně odvíjíme další, „jinak pojaté“ speciality. V předcházejících letech jsme úspěšně představili tzv. „gurmánské“ zájezdy, tj. krátkodobé cesty s velmi intenzivním programem. V opozici k nim zavádíme letos novinku „stylově“. Jedná se o zájezdy v oblíbené délce kolem 12 dnů, které si kladou za cíl umožnit klientovi plně zažít atmosféru místa. Mají volnější program a sázejí na kvalitní lokální individuální ubytování kategorie 4–5* (žádné řetězce), a zprostředkují tak zážitek z bydlení indických mahárádžů či hostiny čínských císařů. Připravili jsme zatím takové cesty do Číny, Indie, Malajsie a Singapuru.

2. U nás je to jednoduché. Míříme do Asie a tam v současnosti také sídlí nejlepší letecké společnosti co do služeb i cen. A tak asi nepřekvapí, že naším majoritním dopravcem jsou Emirates Airline, následované Turkish Airlines.

3. Asie má dle mého názoru velkou výhodu, že nijak zásadně nepodléhá módním trendům. A tak i v nastávající sezoně budeme stavět na Číně, Japonsku, Indii a jihovýchodní Asii.

 

Tomáš Cikán

ředitel Eso Travel

1. Portfolio CK ESO travel v exotických destinacích se každý rok mění především v propracovanosti našich poznávacích zájezdů, které se staly dominantou naší nabídky a dále je zdokonalujeme. Stále samozřejmě nabízíme programy obsahující to nejlepší z dané destinace a navíc můžeme nabídnout veškeré naše zájezdy i pro individuální cestovatelské skupinky již od dvou osob. V našem novém katalogu si mohou klienti nadále vybírat z více než 160 destinací.

2. Našimi hlavními partnery do nejvýznamnějších oblastí, jako jsou Spojené státy americké nebo Karibik, jsou společnosti Lufthansa, Air France a Austrian. Pro teritorium Asie a Oceánie pak většinu našich letů zajišťují aerolinky Emirates, Qatar Airways či Aeroflot.

3. V rámci poznávacích zájezdů se na pomyslném vrcholu dlouhodobě drží široká nabídka zájezdů do USA a Číny. Rádi bychom ovšem zmínili i cestovatelský cíl, ve kterém porostou počty návštěvníků zcela jistě nejvýrazněji. Tímto místem není žádné jiné než našimi cestovateli oblíbený kontinent – Antarktida. Pryč jsou doby, kdy turis­tické spojení zajišťovala jediná ruská ledoborná loď. V současnosti se lze na Antarktidu dostat pohodlně letecky a rozhodnout se, nakolik komfortní lodí podél břehů Antarktidy poplujete. Máte chuť navštívit jižní pól? Prosím, není nic snazšího, než aby vám ESO travel zajistil letecký výlet na základnu v bezprostřední blízkosti jižního pólu a vy si tak splnili jeden ze svých cestovatelských snů. V oblasti pobytových zájezdů a jejich kombinací s poznáváním pak sázíme především na naše stěžejní destinace, kterými jsou Thajsko, v Karibiku potom Dominikánská republika a Kuba.

 

Stanislav Zíma

ředitel marketingu Exim tours

1. Novinek je spousta, mimo již tradičních destinací, jako jsou Kuba, Dominikánská republika, Keňa a Zanzibar, přibyly Panama, Isla de Baru, Madagaskar, Reunion, Aruba, Galapágy a Ekvádor.

2. Air France, KLM, Emirates a Travel Service.

3. Kuba, Zanzibar a Keňa.

 

Jan Koláčný

ředitel Čedoku

1. Čedok podstatně rozšířil svůj program především v oblasti jihovýchodní Asie a Indického oceánu. Na mimořádně širokou a cenově dostupnou nabídku se mohou těšit především zájemci o dovolenou na Zanzibaru nebo na Bali. Úplnou novinkou na českém trhu je program Čedoku v oblasti Krabi a ostrovů Phi Phi v Thajsku s doletem až na místo. Zatím se tato oblast, podle nás nejatraktivnější pro dovolenou u moře v Thajsku, nabízela na trhu s klopotným doletem s řadou přestupů, které ji handicapovaly především z hlediska času, stráveného na cestě, ale i z hlediska ceny. Spolupráce Čedoku s nejprestižnějším světovým leteckým dopravcem – Qatar Airways, který nově přišel na český trh – umožnila zkrátit čas na dopravu a cenově zatraktivnit i tuto oblast.

V Karibiku jsme pro naše klienty rozšířili a cenově zatraktivnili především nabídku v Dominikánské republice a na Kubě. Sdělovací prostředky zatím sice zaplňují zprávy o řádění hurikánu Irma, ale ve skutečnosti zůstal hlavní cíl klientů Čedoku v Karibiku – dominikánská Punta Cana – zcela stranou cesty hurikánu a je plně připraven na přijetí hostů. Na Kubě již probíhají opravy po řádění hurikánu a podle sdělení našich partnerů na místě budou letoviska plně schopna přijímat nové hosty již koncem října. Přesto jsme se rozhodli odsunout začátek sezony a poskytnout tak více času k opravě infrastruktury letovisek na severním pobřeží Kuby. Zájezdy na Kubu proto nabízíme klientům až od Nového roku.

2. Při zabezpečení leteckého spojení do Karibiku využíváme tradičně služby Air France/KLM a při letech z ČR na východ spolupracujeme kromě leteckých společností Emirates a Fly Dubai nově také s již vzpomínanými Qatar Airways. To nám dává možnost nabízet našim klientům ještě širší paletu destinací a termínů než kdykoliv předtím.

3. Vzhledem k atraktivitě a šíři nabídky by hitem zimní sezony v exotice pro klienty Čedoku měly být Bali a thajské Krabi. V atraktivitě by si neměly zadat ani zájezdy na Zanzibar a do Karibiku.

 

Martin Niklfeld

ředitel Blue Sky Travel

1. Snažíme se stále zlepšovat a zdokonalovat či měnit naši nabídku, aby naši klienti byli spokojeni a měli z čeho vybírat. Nově jsme zařadili například Cookovy ostrovy, Fidži, Jihoafrickou republiku či Kubu.

2. Podstatnou roli při výběru letecké dopravy hrají kvalita, flexibilita a rychlost spojení do finální destinace a samozřejmě také poměr kvality a ceny. I klientela, která létá v premium či business class do luxusních resortů vždy poměřuje kvalitu vs. cenu. Vynikající spolupráci máme s Emirates, Cathay Pacific a KLM a nově s Qatar Airways.

3. Pevně věřím, že jako kaž­doročně to budou ostrovy Bali, Lombok, Mauricius, Srí Lanka a samozřejmě Emiráty, Omán a věřím v nárůst počtu klientů do Afriky – na Zanzibar či do JAR.

 

Michal Čepek

jednatel CK Alvarez

1. Specializujeme se na cestovatelsky zaměřené poznávací zájezdy především do exotických destinací a pro příští rok jsme připravili opět mnoho nových cest, směřujících do míst bližších i vzdálených, ale vždy něčím zajímavých a neokoukaných. V Jižní Americe přidáváme Francouzskou Guyanu a budeme ji tak mít kompletně pokrytou. Nabídku rozšíříme i o poznávací zájezdy po ostrovech Karibiku a po letech se pokusíme vrátit s poznávacím okruhem do Egypta. Ostrovy nás baví a naše klienty zajímají, v Indickém oceánu budou novinkou Seychely a velmi těžko dosažitelné Komorské ostrovy, v Indonésii překrásné a doposud neobjevené souostroví Raja Ampat.

2. Při cestách do Asie, Afriky či Austrálie od letošního roku opět širší a příchod Qatar Airways snad připomene již etablovaným dopravcům, že je potřeba se více snažit, zvláště u destinací jako Káthmándú. Nadále budeme naše klienty přepravovat s Emirates, Turkish Airlines, Hainan Airlines a především s Cathay Pacific. V nabídce letů přes Atlantik se toho moc nezměnilo, a KLM/Air France tak pro nás zůstává dominantním přepravcem při letech do Jižní a Severní Ameriky a British Airways s American Airlines do oblasti Mezoameriky.

3. Zaznamenali jsme velký comeback Indie a Nepálu, což mě jako milovníka těchto zemí nesmírně těší. Vzhledem k tomu, že konečně došlo k otevření nového pozemního přechodu mezi Tibetem a Nepálem pro zahraniční turisty, očekávám zvýšený zájem o naše cesty z Číny přes Tibet a Nepál až do Indie. Stále září žlutá vietnamská hvězda, všichni chtějí co nejdřív na Kubu. Velmi dobře se daří i Peru, kam neustále přidáváme nové termíny našeho oblíbeného zájezdu. Z méně tradičních zemí jsou to například Ekvádor a Kolumbie. Pokud mám ale vyzdvihnout jednu destinaci nad ostatní, tak je to Írán.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.