Aktivní Makedonie: Plavecký maraton, lyže i horská kola

Pokud chcete zapomenout na každodenní starosti je dovolená v Makedonii ideální. V létě se můžete vydat na cyklistické stezky, nebo vyrazit na vysokohorské túry, zaplavat si v jezerech a mnoho dalšího. V zimě můžete obout lyžáky a vyrazit na zdejší sjezdovky.

Rybářský dome na Jezeře Dojran Foto: Macedonia Timeless

Rybářský domek na Jezeře Dojran Foto: Macedonia Timeless

Makedonie hornatá země s panenskou přírodou, proto jsou tu pěší túry velmi oblíbené. Díky výhledům do širokého kraje jsou hory Jakupica, Šar Planina a Korab těmi nejvyhledávanějšími turistickými cíli. Jízda na horském kole je tu stále populárnější i díky tisíce terénních stezek. Každý horský klub pronajímá horská kola a organizuje regionální horské výlety. Nejvyhlášenější je cyklistická stezka dlouhá 33 km v národním parku Mavrovo .V národním parku Mavrovo má každé roční období svou pohádkovou atmosféru a je ideální destinací, jak v létě, tak i v zimním období. Zima v Mavrovu je podmanivá. V tomto ročním období můžete navštívit sněžné město Bunec a zamířit na lyžařské sjezdovky. Překrásné zasněžené horské dráhy hory Bistra, která nabízí i možnost večerního lyžování, ve vás probudí sportovního ducha.

Zdroj: Makedonia Timeless

Zdroj: Makedonia Timeless

Popova Šapka je ideální turistická destinace. V létě se vyznačuje neobvyklým počtem slunečných dnů a přes zimu hlásí ideální sněhové podmínky.

Díky tomu je v létě výchozím místem horských výstupů i procházek malebnou krajinou. Potkáte tu i cyklisty, pro které je zdejší terén ideální. Každé léto se v Popově Šapce pořádá maratón na horských kolech “ Šarské vody“. Toto nejstarší a nejznámější zimní sportovně-rekreační středisko v Makedonii láká na lyžařské terény o rozloze 35 km2. Na těchto trasách se také soutěží o tradiční Šarplaninski pohár ve velkém a malém slalomu.

Plavecký maraton

Každý rok ve druhé polovině koně srpna se v Ochridu schází elita plaveckého spotu z celého světa. Sjíždějí se na plavecký maraton, který startuje u kláštera Sv. Nauma. Vede podél pobřeží přístavního města a měří cca 30 km. Roku 1998 Ochridský Plavecký maratón vstoupil do Světového Plaveckého klubu pod záštitou FINA – Světové plavecké asociace. Není divu, že je plavání v Makedonii velmi rozšířený rekreační i závodní sport.

Zdroj: Makedonia Timeless

Zdroj: Makedonia Timeless

Jezero Prespa Zdroj: Makedonia Timeless

Jezero Prespa Zdroj: Makedonia Timeless

Rybaření bylo a i nadále zůstává jedním z nejpopulárnějších rekreačních sportů. Dojranské Tikvešské a Mavrovské jezero a řeka Radika jsou nejatraktivnější a hojně navštěvované. Rybaření na malých rybářských domech e nejvyhledávanější na jezeře Dojranskoto, které trvá asi šest měsíců a začíná v říjnu a končí na konci března.

Méně obvyklý způsob, jak poznat krásy Makedonie, je z koňského hřbetu. Na horské túře se snadno odpoutáte od každodenních starostí rychlého životního stylu. Uvidíte scenérie, které jen tak nikde nenajdete.

Foto: Macedonia Timeless

Foto: Macedonia Timeless

 

Destinací měsíce je Makedonie.

Více informací o Makedonii najdete na: www.macedonia-timeless.com

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..