Adrenalinové zážitky na slunném jihozápadě Korutan

Tři rekreační regiony Nassfeld-Pressegger See, Lesachtal a přírodní park Weissensee na jihozápadě Korutan patří k nejrozmanitějším a nejslunečnějším oblastem Rakouska. Slunce tu svítí až 2.000 hodin ročně. Hosté zde najdou infrastrukturu, která odpovídá jejich představám.

Foto: Nassfeld-Pressegger See

Foto: Nassfeld-Pressegger See

Oblast se může pochlubit 1.000 kilometry značených turistických cest v různých nadmořských výškách, najdete tu také GeoPark Karnische Alpen, 26 tematicky zaměřených naučných stezek (jako např. 5 geologických stezek, stezky okolo mlýnů atd.), a 950 km cyklotras. Dlouholetou tradici mají také kulinářské slavnosti jako „Gailtaler Speckfest“ (slavnosti špeku) nebo „Käsekulinarium“ (sýrové lahůdky).

Krásy místní přírody vás nabijí novou energií a báječně si odpočinete při pobytu ve wellness v ubytovacích zařízeních, která jsou v bezprostřední blízkosti. Jen v rámci outdoorového programu najdete přes 50 inspirací pro výlety rozdělených na vzrušující zážitky, kulinářské zážitky a výlety pro rodiny. Nabídku doplňují jezera jako např. Weissensee nebo Pressegger See s průzračnou vodou a teplotou až 28ºC. V nadmořské výšce od 800 do 2.800 m se můžete kochat překrásným výhledem až k Jaderskému moři na jedné straně a k nejvyšší hoře Rakouska “Großglockner” na druhé straně.

 

Zábava v přírodě s adrenalinovým nábojem

Máte chuť na dobrodružství plné adrenalinových zážitků? V regionu Nassfeld – Pressegger See, Lesachtal a Weissensee Vás čeká na 50 možností vzrušujících zážitků: Mega Dive, Hydrospeed, Flying Fox nebo Acapulco-Jump čekají, až je u nás na jihu Korutan vyzkoušíte. Při Vašich sportovních aktivitách uvidíte překrásnou kulisu Karnských a Gailtalských Alp. Napínavá je také expedice s odborným výkladem k nejjižnějšímu ledovci Rakouska v Geo Parku Karnische Alpen.

 

Houpání ve velkém stylu

Most v obci Podlanig v korutanském Lesachtalu vysoký 70 m, slouží mimo jiné jako obří houpačka. Na silných ocelových lanech visí největší houpačka v Evropě „Mega Dive“. Odvážlivce, kteří se chtějí zhoupnout nad údolím, vytáhne naviják po připevnění nosného a bezpečnostního úvazu do výšky. V nejvyšším bodě se musíte sami odepnout a letíte přes koruny stromů a skalní věže rychlostí, která dosahuje až 100 km / h. Asi po 15 minutách se Mega Dive pomalu přestane houpat.

 

Plavání v divoké vodě

Říčku Wildbach, která vede soutěskou, je možno zdolat za pomoci plavání, klouzání se a skákání. Milovníci dobrodružství se nechají spustit do rokle na laně a poznají hučící vodu z nové perspektivy. Nutnou bezpečnostní výbavou jsou lezecké úvazy, přilba, neopreonový oděv a boty ze stejného materiálu. Takto Vás nemůže žádná studená sprcha zaskočit. S vodním živlem souvisí také divoké dobrodružství Hydrospeed. V tomto případě dostane dotyčný opět neoprenový oděv a sjíždí dolů po proudu na plovací desce.

 

Jako v Acapulcu

Odvážní vodomilové skáčou ze skály do průzračných vod nejčistšího jezera Rakouska Weissense s idylickou polohou. Výšku skoku si můžete vybrat v rozmezí od jednoho do osmnácti metrů a do hlubiny se vrháte pod odborným dohledem.

 

„Skalní labyrint“ jako výzva

K návštěvě “Skalního labyrintu” na Tressdorfer Alm je třeba trochu odvahy i sportovního ducha. V tomto areálu ve skalách najdete zajištěné horolezecké výstupy všech stupňů obtížnosti, skalní věže, skalní převisy, lanové mosty, malé jeskyňky a propasti ke spouštění se na laně, které čekají, až je zdoláte.

Kromě toho se v lanovém centru nabízejí adrenalinové zážitky při zdolávání různých síťových, opičích a dřevěných lávek v téměř závratné výšce. Celkem najdete v areálu 80 zastávek, 50 plošin a 8 skalních parkurů různých stupňů obtížnosti, od těch nejsnadnějších okruhů pro začátečníky až po ty nejnáročnější lezecké výstupy až do výšky 20 m.

Po důkladném zaškolení do techniky lezení a po zdolání cvičného okruhu mohou horolezci, kteří jsou vždy dvojitě jištění, areál využít dle libosti. Podle chuti a zdatnosti lze lezení různě kombinovat a objevovat nové cesty. Také děti od osmi let jsou srdečně zvány, aby si poprvé vyzkoušely lezení po skalách.

 

Staňte se na chvílí Tarzanem

Pokud si zkusíte let na laně Flying-Fox-Meile, budete se chvíli cítit jako Tarzan. Bez jakékoli námahy poletíte od stromu ke stromu. Cesta je rozdělená do 12 etap, kdy bezpečně připevněni na ocelovém laně překonáte vzdálenost 500 m do údolí ve výšce až 15 m. Děti od 8 let si mohou vyzkoušet dětský Flying-Fox.

 

Vodní rodeo v soutěskách

Na divokých říčkách Gail nebo Isel vodáci, kteří jsou dobře vybavení neoprenovými oděvy, plovacími vestami a vším ostatním, co k tomu patří, bojují v gumových člunech se vzdouvajícími se vlnami. Můžete si vybrat 3 trasy s různou obtížností. “Twister” je trasa určená pro rodiny s dětmi od 10 let, „Rock ‚n’ Roll“ pro dospělé a „Rodeo“ si vychutnají milovníci dobrodružství, kteří chtějí na raftových člunech projet soutěskou. Kdo by se po mokrém a studeném zážitku chtěl prohřát, může si rezervovat říční saunu. Sauna je umístěna přímo na jedné z říček. Na tomto idylickém místě dobrodružství, které jste právě absolvovali, pomalu odezní při teplotě 80ºC. Ochladit se můžete v chladné horské vodě, přičemž ujdete pouhých pár kroků.

 

Ostrá jízda na bobové dráze „Pendolino“

S celou rodinou se výborně pobavíte při jízdě na „Pendolinu“, což je nejdelší bobová dráha v celých Korutanech. Dráha je dlouhá 2 km a vede ostrými, ale přesto bezpečnými zatáčkami od horní stanice lanovky Millenium Express až k chatě Tressdorfer Alm.

 

Dobrodružná historie země v GeoParku Karnische Alpen

„GeoPark Karnische Alpen“ se rozprostírá na téměř 830 km² území na hranici mezi Korutany a Itálií. Dokumentuje historii země, která trvá už 500 miliónů let. V rámci týdenního pobytu „Dobrodružná historie země“ se vytvoří skupinka maximálně šesti účastníků, ve které se budete seznamovat s tímto územím. Při výletech, které byste asi jinak nepodnikli na vlastní pěst, vás budou doprovázet zkušení odborníci jako geologové, geografové a horští průvodci.

Vrcholem tohoto špičkového programu je expedice na ledovec „Eiskar“, což je nejjižněji položený ledovec Rakouska. Leží zaklíněný v ledovcovém kotli na příkré skalní stěně, která je vysoká 800 m. Už jen samotný výstup přes salaše poseté orchidejemi a masivy hornin, které jsou nashromážděné pod ledovcem, nabízí okouzlující přírodní divadlo. Skupina stoupá nahoru podél skalních stěn, které vznikly z obrovského množství zkamenělých korálů. K ledovci Eiskar se dojde v nadmořské výšce 2.400 m. Výstupu se účastní i geologové, kteří ledovec prozkoumávají již desítky let a umí vyprávět o mnoha jeho zvláštnostech.

 

Více informací – info@nlw.at, www.nlw.at

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..