ACK ČR: Květnové svátky lákají Čechy k dovolené

Stále častěji a raději využívají Češi ke svému volnu květnové svátky. Ty letošní nabízí hned dva prodloužené víkendy, které lákají nejen na eurovíkendy, ale také na delší pobyty ve vzdálenějších místech.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Již tradičně stoupá nárůst prodeje zájezdů, ale i samostatných letenek na první dva květnové týdny. Kromě klasických letních dovolených nabízejí státní svátky připadající na úterý 1. a 8. května příjemný doplněk pro stále oblíbenější kratší pobyty v průběhu roku.

Někteří z nich využívají obou víkendů k prodlouženému pobytu u moře. Dle Václava Nekvapila z CK Blue Style „první dva květnové týdny míří nejvíce lidí do Egypta, který v těchto dnech nabízí své příjemné klimatické podmínky i teplotu moře. Hned v závěsu se nejvíce dovolených v tomto termínu bude realizovat ve Spojených arabských emirátech.“

V Egyptě jsou nejpopulárnější destinace Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Příznivé podmínky nabízí ale i Turecko, Řecko či Kanárské ostrovy.

„Prodloužené víkendy nahrávají také stále vyhledávaným eurovíkendům do nejrůznějších evropských měst,“ uvádí Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz a doplňuje: „Na prvních pozicích se letos umisťují metropole, jako je Paříž a Řím. Dále TOP 5 doplňuje Kodaň, Barcelona a Lisabon. Květnové svátky však lákají i k návštěvě vzdálenějších destinací, příkladem je i New York.“

Průměrná cena nakoupené letenky v dubnu se pohybuje do devíti tisíc korun. Zájem Čechů cestovat dokazují i celkové prodeje agentur specializovaných na prodeje letenek v porovnání s loňským rokem, kde za první tři měsíce letošního roku došlo v průměru k 11procentnímu nárůstu.

Lidé také rádi vyráží do bližších destinací, jako je Slovensko a Maďarsko, a to zejména kvůli oblíbeným termálním lázním a turistice. Na okraji zájmu nezůstává ani tuzemsko, kde dominují pobyty na horách a wellness pobyty.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..